حصر، لطف نظام در حق سران فتنه است

شیراز- نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: حصر کاری قانونی است که نشان از لطف نظام در حق سران فتنه است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی شامگاه سه شنبه در مراسم سالروز ۹ دی در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز تاکید کرد: بحث حصر در صدر اسلام وجود داشته و در مباحث امنیتی نیز مورد تایید است و نشان از لطف نظام در حق عده ای و جلوگیری از فتنه جدید است.

وی ادامه داد: امام در وصیت نامه خود اعلام کردند که انقلاب اسلامی از هر جهت با سایر انقلاب ها متفاوت است و فرمودند که بدون قدرت الهی این انقلاب به یپروزی نمی رسید.

وی افزود: بنابراین ۹ دی تجلی اراده الهی برای استمرار انقلاب است که با اراده و عنایت الهی به پیروزی رسید و به ثمر نشست و این اراده استوار امید دشمنان را ناامید کرد.

نماینده مردم تهران با اشاره به ابعاد فتنه نیز گفت: برخی فتنه را در حد دعوای سیاسی و اختلاف دو نامزد پائین آوردند و می گویند اگر آن مناظرات نبود موسوی و کروبی در انتخابات تمکین می کردند که البته مقام معظم رهبری نیز از برگزاری آن مناظرات ابراز نارضایتی کردند اما باید توجه داشت که بحث مناظرات کجا و فتنه که اساس انقلاب اسلامی را هدفگذاری کرده بود کجا؟

زاکانی با بیان اینکه فتنه هر دو ویژگی را که ثمره آن پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی بود را هدف قرار داده بود یادآور شد: فتنه دور کردن مسیر انقلاب و غایتی بود که اسلام متجلی و ارزش ها  به نهایت می رسید بنابراین فتنه گران با انگیزه کامل و با اجماع مردم و وحدت کلمه مقابله کردند.

وی یادآور شد: ۵ مرحله تقابل جدی و تغییر رویکرد اساسی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران را تاکنون مشاهده کردیم. ده سال اول انقلاب مواجهه سخت با انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، ترور و توطئه های مختلف را شاهد بودیم که همگی ناکام بود اما در سال ۶۷ دشمنان به این جمع بندی رسیدند که آنچه به عنوان سد غیر قابل نفوذ در مقابل توطئه های آنان ایستاده اراده ملت مبتنی بر ایران و اعتقادات است و اعلام کردند که جنگ نرم را آغاز می کنند.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: جنگ نرم یا همان شبیخون فرهنگی بحثی بود که مقام معظم رهبری مطرح فرمودند اما کسی به آن توجه نداشت.

زاکانی ادامه داد: در دهه ۷۰ درگیری در بین مسئولین حکومتی را شاهد بودیم که افق سیاسی را برای کشور سیاه می کرد تا جایی که تحصنی بوجود آمد تا موارد قانونی و انتخابات در کشور انجام نشود اما به نتیجه نرسید. بنابراین دشمن به سمتی حرکت کرد که در کشورهای تازه استقلال یافته به موفقیت رسیده بود و آن هم انقلاب رنگین بود اما با بصیرت مردم در ۹ دی خنثی شد.

وی با بیان اینکه پتانسیل ۴۰ میلیون رای در انتخابات با دست فتنه گران از بین رفت، تاکید کرد: می توانستیم از این پتانسیل ۴۰ میلیون رای به بسیاری از موفقیت ها برسیم اما گروهی به واسطه منافع خود و قدرت طلبی این موقعیت بسیار مهم را از بین بردند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: عناصر فتنه فعال بودند که با آشوب طلبی زمینه طمع ورزی دشمنان و بروز مشکلات و درگیری برای کشور ایجاد کنند و از طرفی به گونه ای برنامه ریزی شده بود که ابعاد فتنه وجهه جهانی پیدا کرده بود اما در مرزهای داخلی طراحی شد.

زاکانی تاکید کرد: فتنه گران با دروغگویی نظام را متهم به تقلب  و اتهام تجاوز را به این نظام وارد کردند در حالی که فتنه گران با شعار اخلاق مداری قانون را زیر پا گذاشتند و منافع ملی و سرمایه کشور را به آتش کشیدند و با میراث امام(ره) چنان برخورد کردند که دشمنان این کار را نکردند.

وی با اشاره به اینکه فتنه حادثه نبود گفت: فتنه با برنامه ریزی دقیق برای مقابله با نظام طراحی و اجرا شد تا جایی که برخی از دستگیر شدگان اعلام کردند که ماموریت آنها تسریع در باورزدایی بین مردم، سازماندهی و بدنبال آن استفاده از یک موقعیت زمانی مشخص برای ضربه زدن به درخت تنومند انقلاب که تا آن موقع باورزدایی دینی شده بود را مد نظر داشتند.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری بی توجهی به فتنه ۷۸ سبب شد سرمایه های کلان این کشور در انتخابات ۸۸ از بین برود و کشور ۸ ماه با مشکلات مواجه شود.

زاکانی با بیان اینکه صحبت های مختلفی با سران فتنه پس از انتخابات انجام شد، گفت: کروبی در دیداری که داشتیم اعلام کرد که دولت قبل از انتخابات سهام عدالت توزیع کرده که این نشان از تقلب است و از طرفی ابوترابی پس از دیدار با موسوی اعلام کرد که این شخص صحبت خاصی ندارد و می شود در دیدار بعد او را راضی کرد اما هاشمی رفسنجانی گفت موسوی تمام حرفها را نزده و خواسته کف او ابطال انتخابات است که شاهدان مشخصی نیز در این دیدارها حضور دارند.

وی تصریح کرد: متاسفانه کروبی نظام را متهم به تجاوز کرد و سخنانی مبنی بر اینکه یک نفر قبل از انتخابات رای داده را مطرح کردند که پس از تحقیقات گسترده پسری آمد و اعلام کرد مادر او توهم دارد و بیمار روانی است که اگر حرفی هم زده به این دلیل است.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: محاکمه سران فتنه خواست امت حزب الله است و باید توجه کنیم که ۹ دی عبرتی از گذشته و مصونیت برای آینده است.

کد خبر 2452895

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =