دیدار کمیته پرستاری با مشاور عالی رئیس جمهور/ خواسته پرستاران

دبیرکل خانه پرستار، به تشریح جزئیات دیدار اعضای کمیته پیگیری مطالبات پرستاری با مشاور عالی رئیس جمهوری پرداخت.

محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارداشت: مشکل جامعه پرستاری در دولت جدید این بود که نمی توانست به حلقه اول دولت برسد و حرفهایش را بزند.

وی گفت: اعضای کمیته پیگیری مطالبات پرستاری، در جلسه ای که برای اولین بار با دکتر نجفی مشاور عالی رئیس جمهوری داشتیم، خواسته ها و مطالبات پرستاران را بازگو کردیم.

شریفی مقدم با اشاره به اینکه اعضای شورای مرکزی خانه پرستار در این دیدار ضمن طرح مشکلات جامعه پرستاری، به آسیب شناسی این مشکلات پرداختند، افزود: در این دیدار، دلایل بی توجهی به حرفه پرستاری را که ناشی از ساختار ناکارآمد وزارت بهداشت است، بازگو کردیم.

سخنگوی کمیته پیگیری مطالبات پرستاران به تشریح این ناکارآمدی پرداخت و گفت: در این دیدار گفتیم که سیاست های پزشک سالارانه ای که همواره در دولت های مختلف بر وزارت بهداشت حاکم بوده است، باعث شده تا خروجی وزارتخانه تنها به نفع گروهی خاص باشد و بقیه گروه های درمانی که بیش از 90 درصد افراد تاثیر گذار در نظام سلامت را تشکیل می دهند، هیچ عایدی از این تصمیمات نداشته باشند.

دبیر کل خانه پرستار با اعلام اینکه طرح تحول سلامت نیز توسط همین گروه قلیل در وزارت بهداشت تهیه شده است، افزود: متاسفانه در این طرح نخواسته اند از مشارکت گروه 90 درصدی تیم سلامت استفاده کنند که در راس آنها، پرستاران قرار دارند.

وی با عنوان این مطلب که 80 درصد خدمات سلامت توسط همین گروه 90 درصدی ارائه می شود، ادامه داد: قطعا، طرح تحول سلامت می توانست با مشارکت بقیه گروه های پزشکی و پرستاری، که بیشترین نقش را در نظام سلامت دارند، بهتر اجرا شود.

به گفته شریفی مقدم، طرح تحول سلامت برگرفته از طرح کارانه پزشکان است که طرحی نخ نماست و سالهاست از سیستم نظام سلامت دنیا حذف شده است.

وی در ادامه به جزئیات روند اعتراض ها و انتقادات جامعه پرستاری اشاره کرد و افزود: در ابتدا با نامه نگاری به رئیس جمهور، کمیسیون اصل نود و...، گلایه های خودمان را مطرح کردیم اما به علت بی توجهی وزارت بهداشت، منجر به تجمع پرستاران در مقاطع مختلف گردید.

شریفی مقدم با تاکید بر اینکه جامعه پرستاری به دنبال سهم خواهی و زیاده خواهی از دولت و نظام سلامت نیست، گفت: بحث ما، کاهش اختلاف پرداختی در نظام سلامت است.

سخنگوی کمیته پیگیری مطالبات پرستاران، سپس به صحبت های مشاور عالی رئیس جمهور در این دیدار اشاره کرد و افزود: دکتر نجفی با شنیدن گلایه های ما، قول دادند که آنها را به رئیس جمهور منتقل کنند.

وی در پایان افزود: امیدواریم با طرح مشکلات پرستاری، زودتر موانع بر سر راه خدمت پرستاران برداشته شود.

کد خبر 2456726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =