نقشه راهبردی توسعه ممیزی فناوری اطلاعات تدوین می شود

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران از تدوین نقشه راه راهبردی توسعه ممیزی فناوری اطلاعات کشور خبر داد

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو سلجوقی امروز در همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، هدف ممیزی را طرح چارچوب ها و قوانین اعلام و اظهار کرد: اهمیت اطلاعات و گردش آن بر اهمیت ممیزی یا حسابرسی فناوری اطلاعات افزوده است.

وی با تأکید بر اینکه جایگاه ممیزی در ایران خالی است و با بیان اینکه ممیزی فناوری اطلاعات نوعی از حسابرسی خاص است گفت: رویکرد این ممیزی این است که آیا یک سامانه اطلاعاتی از داده ها محافظت می کند یا خیر؛ در تمام سازمان ها در بخش های مختلف ممیزی اتفاق می افتد اما نداشتن دورنمای سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات بزرگترین مشکل کنونی است.

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در فاوا صورت می گیرد اما آمار درستی از تاثیر آن وجود ندارد، گفت: نداشتن دورنمای راهبردی به عنوان مهمترین مانع در سرمایه گذاری این حوزه مطرح است.

سلجوقی افزود: ممیزی با گسترده شدن کاربردهای فاوا ضرورتی دو چندان یافته است و توسعه و تکمیل برنامه های شبکه ملی اطلاعات نیز بر آن می افزاید.

وی درباره وظایف حسابرسی فاوا بیان کرد: حسابرس این بخش باید اطمینان معقول و لازم را از اینکه اهداف فناوری اطلاعات محقق می شود یا نه، داشته باشد و باید توجه داشت که ممیزی فناوری اطلاعات باعث بهبود کیفیت خدمات این حوزه می شود.

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطرنشان کرد: تدوین نقشه راه راهبردی توسعه ممیزی فناوری اطلاعات کشور از برنامه های سازمان فناوری اطلاعات ایران است به نحوی که با برنامه ریزی به منظور تدوین نقشه راه نظام جامع ممیزی فناوری اطلاعات به بررسی خلا های موجود و چالش قوانین می پردازیم.

کد خبر 2460154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =