استفاده 90 درصد افراد از موبایل و شبکه های اجتماعی قبل از خواب

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: نتایج یک تحقیق نشان می دهد که ۹۰ درصد افراد دقایق پیش از خواب را با تلفن همراه، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند.

به گزارش خبرنگار مهر، شهاب جوانمردی در همایش توسعه بانکداری مجازی اظهار داشت: اگر برای استقرار صنعت تلفن در کشور پنجاه سال زمان لازم بود، اکنون تلفن‌های هوشمند در کمتر از یک سال خود را تحمیل کرده‌اند و فرهنگ، برنامه‌ها و عواقبی که برای آنها آماده نیستیم را به همراه خود می‌آورند.

وی اظهار داشت: نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که بیش از 90 درصد از افراد تا آخرین دقایق پیش از خواب، وقت خود را با تلفن همراه، چک کردن ایمیل و یا شبکه های اجتماعی می گذرانند که به علت عدم آمادگی برای این تغییر و تحولات، در دو جایگاه قانونگذاری و مسائل اجتماعی به این مسائل فکر نشده و به دنبال ممانعت از آن هستیم.

جوانمردی گفت: دنیای امروز آمادگی وضع این تعداد مقررات را برای فناوریهای روز ندارد و فناوری‌ها زودتر از آنچه فکر می کنیم، به کشور ورود خواهند کرد، بنابراین نهادهای قانونگذار باید نگاهی فعالانه و سریع‌ نسبت به فناوری‌ها داشته باشند.

وی با اشاره به موضوع صنعت پرداخت نیز گفت: در ایران بانک ها آنگونه که باید از فرصت موبایل استفاده نمی‌کنند، این در حالی است که موبایل یک ابزار و پلتفرم نبوده و نقشی مهم در آینده زندگی مردم دارد و باید نوع نگاه به آن گسترش یابد.

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 30 درصد از هزینه‌های جاری بانک‌ها در حوزه IT روی مباحث امنیت، رایانش و پردازش ابری و BIG DATA صرف می‌شود؛ در دنیا صنعت پرداخت از حوزه بانکی جدا شده و فضایی جدید و رگولاتوری متناسب با آن ایجاد شده است که این مسائل باعث شده استارتاپ های مختلفی به حوزه پرداخت الکترونیکی ورود کنند.

کد خبر 2462010

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =