اروپا می تواند نقش فعالتری در رسیدن به توافق جامع هسته‌ای ایفا کند

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 تصریح کرد: اروپا می تواند نقش فعالتری را در رسیدن به توافق جامع هسته ای ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، گیورگیوس ایناتیس، سفیر جدید یونان در جمهوری اسلامی ایران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تقدیم کرد.

محمد جواد ظریف در این دیدار برگسترش همکاری های بین دو کشور در همه زمینه ها از جمله همکاریهای فرهنگی و گردشگری تاکید کرد.

وی اضافه کرد: زمینه های زیادی برای ارتقاء مناسبات دو کشور وجود دارد و طرفین از اراده کافی برای به فعلیت رساندن ظرفیتهای موجود در روابط برخوردارند .

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 تصریح کرد: اروپا می تواند نقش فعالتری را در  رسیدن به توافق جامع هسته ای ایفا کند.

 محمد جواد ظریف با اشاره به حادثه تروریستی پاریس تصریح کرد: اروپا بایستی به عنوان یک چالش جدی زمینه های واقعی ایجاد خشونت و افراطی گری را مورد بررسی قرار دهد و در همکاری و هماهنگی با کشورهای مهم منطقه خاورمیانه، زمینه فهم مشترک از این مفاهیم را ایجاد کند.

گیورگیوس ایناتیس، سفیر جدید یونان در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار از گسترش و تعمیق روابط دو کشور استقبال  و ابراز امیدواری کرد این روابط در همه ابعاد گسترش یابد.

کد خبر 2463871

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha