حمایت از کشاورزان نباید از طریق غیرقانونی صورت گیرد

قزوین- فرماندار آوج گفت: حمایت از کشاورزان نباید از طریق غیرقانونی و مجوز حفرچاه های غیرمجاز صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعبدالله موسوی ظهر پنجشنبه درجلسه شورای حفاظت ازمنابع آب زیرزمینی شهرستان آوج اظهارداشت: آب محور توسعه کشاورزی است لذا باید با مدیریت منابع آب و استفاده از دانش وفناوری های نوین در آبیاری گام های اساسی درجهت حفظ این مایع حیاتی برداشت.

وی با تأکید بر لزوم اولویت بخشی به روش های مدیریت آب و تعیین درست الگوی مصرف اظهارداشت لازم است رسانه های جمعی درجهت فرهنگ سازی مصرف بیش از گذشته پای کاربیایند.

موسوی ادامه داد ۷۰درصد آب مصرفی جهان به بخش کشاورزی اختصاص دارد  و با وجود کمبود و بحران کنونی آب می طلبد که کشاورزان با آبیاری تحت فشار، آبیاری قطره ای  و استخرهای ذخیره آب در برون رفت ازخشکسالی و کشاورزی پایدار نقش خود را بدرستی ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۳ تا به امروز از۲۶۰حلقه چاه غیرمجاز در سطح شهرستان تعداد۵۰ح لقه پر و مسلوب المنفعه گردیده گفت حمایت از کشاورزان نباید از طریق غیرقانونی و مجوز حفرچاه های غیرمجاز باشد زیراحفرچاههای غیرمجاز یکی از عوامل هدررفت آب  وتضیع حقوق کشاورزان است و  مدیریت منابع آب، جهادکشاورزی  باهمکاری دادگستری شهرستان  پیگیر پرکردن  وازکارانداختن چاههای غیرمجاز باقیمانده  شهرستان هستند.

فرماندار در پایان عبوراز خشکسالی را مستلزم عزم ملی ومدیریت جهادی درمصرف دانسته و اظهار امیدواری کرد: مردم با مصرف صحیح آب وپرهیز از اسراف وتبذیر وکشاورزان عزیز با مدیریت در آبیاری با روشهای نوین به تحقق  اقتصاد مقاومتی مدنظرمقام معظم رهبری  وتحقق شعارسال کمک کنند.     

 

کد خبر 2471542

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =