همه باید با دقت در گفتار و نوشتار مانع ایجاد اختلاف در کشور شوند

آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: همه باید با دقت در گفتار و نوشتار مانع ایجاد اختلاف در کشور شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر،دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار با گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای حزب موتلفه گفت: طبق بیان قرآن کریم شهدا همچنان زنده اند و آگاه وارد برزخ می شوند و از احوال همه ما باخبرند که چه کسانی راه آنان را ادامه می دهند و چه کسانی به بیراهه می روند.

وی ادامه داد: شهدا منتظرند تا کسانی که در راه آنان قدم برداشته اند به آنان ملحق شوند و از خداوند می خواهند کسانی را که در راه آنان قدم برداشته اند به مقام و منزلت آنان برساند و ما هم امیدواریم دعای شهدا به ویژه شهدای اخیر سپاه و حزب الله در حادثه تروریستی اخیر و نیز شهدای حزب موتلفه شامل حال ما بشود.

معظم له در فراز دیگری از فرمایشات خود اظهار داشت: کاری که از همه بر می آید این است که همواره پاک و عادل باشیم و از اعمالی همچون اختلاس و دیگر گناهان قلبا بیزاری بجوییم؛ این بیزاری از گناه، بزرگترین سرمایه برای انسان است.

آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به ناتوانی دشمنان اسلام و نظام اسلامی بیان داشت: بزرگترین دشمن ما در درون خود ماست وگرنه ابرقدرتهایی مانند شوری به اراده خداوند مانند برف ، آب می شوند و از آنان هیچ کاری ساخته نیست، اما نفس اماره که در پی نابودی ایمان و آبروی انسان است به راحتی ما را رها نمی کند و ما تا ابد در معرض تهدید و خطر دشمن درونی هستیم و باید مراقبت دائمی داشته باشیم.

وی عمل صالح و مخلصانه ی مسئولین را خنثی کننده ی تهاجمات تبلیغاتی و رسانه ای غرب بر علیه نظام اسلامی دانست و اذعان داشت: نکته اساسی در مقابله با تهاجم رسانه ای دشمنان ، این است که بدانیم مشاهده عمل صالح افرادی مانند حضرت امام(ره) که عمری را پاک زندگی و خدمت کرده اند می تواند مردم را جذب و در صحنه نگه دارد و توطئه های دشمنان را خنثی کند. تربیت جوانان با دیدن عمل خوب و صالح از مسئولین حاصل می شود.

معظم له جریان جهانی الحاد در طول تاریخ را یادآور شد و گفت: استکبار و مستکبرین در طول تاریخ جامعه جهانی، همواره تلاش داشته اند که در مقابل هر اصول و حقایق ارزشی پنجگانه، بدل و انحرافی به وجود بیاورند؛ در مقابل ربوبیت، امانیسم به معنایی جایگزینی انسان به جای خداوند را مطرح کردند، در مقابل نبوت و وحی به همین صورت، در مقابل امامت سقیفه را به وجود آوردند همچنین در مقابل روحانیت راستین، روحانیت وابسته و درباری و در مقابل مومنین حقیقی همواره جریان نفاق وجود داشت است. لذا وظیفه اصلی ما تشخیص اصل و حقیقت، از این بدل هاست.

وی در فراز پایانی فرمایشات خود همه جریانها و گروه های سیاسی کشور را به تعامل و تلاش برای تعالی هر چه بیشتر کشور دعوت کرد و گفت: دستور دین این است که می فرماید گفتار و نوشتار شما در مقابل هم شیرین باشد، لذا باید با دقت در گفتار و نوشتار خود، مانع از ایجاد اختلاف در کشور شویم. باید تا جایی که تکلیف داریم و می توانیم سعی کنیم اختلافات را حل کنیم و در غیر این صورت وظیفه داریم لااقل اختلافات را دامن نزنیم.

قبل از این دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ضمن دیدار با حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرتضی جوادی آملی ریاست بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء به اتفاق وی از بخشهای مختلف این بنیاد بین المللی دیدن و در جریان فعالیتهای فرهنگی بنیادبین المللی اسراء قرار گرفتند.

کد خبر 2471677

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =