قطعنامه قلدر مآبانه شوراي حكام  به يك بازي سياسي شبيه است

رييس ديوان عدالت اداري كشور قطعنامه اخير شوراي حكام در مورد ايران را فاقد ارزش حقوقي و قلدر مابانه دانست و افزود: آژانس بين المللي انرزي اتمي و شوراي حكام بايد با حفظ حيثيت و موقعيت تخصصي و فني خود از تبديل شدن به پايگاهي براي ديدگاههاي آمريكايي و صهيونيستي پرهيز كنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر حجت الاسلام دري نجف آبادي بابيان اين مطلب  درجمع خبرنگاران در باره قطعنامه اخير شوراي حكام آژانس انرژي اتمي در رابطه با ايران گفت: اين قطعنامه نوعي بدعت گذاري در كار آژانس بوده است زيرا به طور معمول و بر اساس قانون قطعنامه ها بايد به اتفاق آراء، بر اساس حقوق متقابل كشور ها و عاري از ديدگاههاي تبعيض آميز يا اعمال هر گونه زور و رفتارهاي قلدرمآبانه تنظيم شود.

وي با تاكيد بر اينكه شوراي حكام يا آژانس بين المللي انرژي اتمي بايد با حفظ حيثيت حقوقي ، فني و تخصصي خود بر مبناي كار كارشناسي و بدور از بازي هاي سياسي در مورد ايران تصميم گيري نمايد، اضافه كرد: به نظر مي رسد قطعنامه اخير شوراي حكام در مورد ايران بيشتر در راستاي دخالت در استقلال و آزادي عمل كشور مان بوده و فقط برپايه فشار هاي يك جانبه آمريكا و لابي گري هاي صهيونيست ها صادر شده است لذا فاقد ارزش حقوقي و قانوني مي باشد.

به گفته رييس ديوان عدالت اداري آمريكا و برخي از كشور هاي غربي با دست آويز قرار دادن مسايل مختلفي مانند بازداشت سفير سابق ايران در آرژانتين، مرگ يك خبرنگار ايراني الاصل يا مسئله عراق و اخيرا فعاليت هاي ايران در زمينه استفاده صلح آـميز از انرژي اتمي با بزرگ نمايي قصد اعمال فشار و تحميل خواسته هاي خود بر جمهوري اسلامي ايران را دارند.

دري نجف آبادي قطعنامه شوراي حكام را زورگويي علني به ملت ايران جهت عدم برخورداري از منابع ملي وتكنولوژي و دانش فني روز دانست و اظهار داشت: حدود 40 سال است كه اسراييلي ها با حمايت مستقيم آمريكا و بدون پايبندي به اصول و حتي عضويت در هركدام از قرارداد ها و سازمان هاي بين المللي، آزادانه دز زمينه توليد بمب هاي اتمي  وهسته اي يا سلاح هاي كشتار جمعي فعاليت مي كند و آمريكا نيز در گذشته يا حال كليه امكانات لازم را در اختيار حكومت هاي غاصبي مانند عراق يا رژيم صهيونستي قرار داده است تا ملت هاي مظلوم را با اورانيم ضعيف شده مورد هدف قرار دهند.

وي افزود: آژانس بين المللي انرژي اتمي نبايد وسيله اي براي اطماع قدرت هاي بزرگ ، باند هاي قدرت و لابي هاي صهيونيستي قرار گيرد ، زيرا اين كشور هاي استكباري حتي افكار شوم خود را به زبان نيز آورده و مي گويند كه تمام كشورها را وادار به برخورد با ايران خواهيم كرد.

رييس ديوان عدالت اداري كشور در ادامه با بيان اينكه ملت شريف ايران در برابر اينگونه سياست هاي ديكته شده استكباري و مزاحمت ها و دخالت هاي غير قانوني  تسليم نخواهد شد اضافه كرد: با توجه به تهديدات و اقدامات اخير عليه ايران كشور هاي بيگانه با تقسيم كشور به دو گروه قصد قرار دادن آنها در مقابل يكديگر را دارند وتا از اين طريق انسجام ملي را برهم بزنند.

وي با تاكيد بر اينكه با تمام قدرت بايد نبود شكاف بين گروههاي سياسي داخل كشور را به ديگران نشان داد اظهار داشت: در خصوص استفاده از انرژي اتمي نيز بنابر گفته رييس جمهوري هدف و نظام نامه جمهوري اسلامي ايران استفاده صلح آميز از اين دانش در زمينه توليد برق ، كشاورزي ، بهداشتي و پزشكي با حفظ محيط زيست در جهت اعتلاي علمي و پيشرفت جامعه است.

وي در خاتمه با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران به مانند گذشته رابطه اش با آژانس بين المللي را ادامه خواهد داد خاطر نشان كرد: از آنجا كه ايران بايد در زمينه علمي و تكنولوژيكي پيشرفت كند قطعنامه شوراي حكام مغاير با منافع ملي ما بوده و هرگز در برابر اينگونه تبعيض ها و توطئه ها تسليم نخواهيم شد.

 

کد خبر 24720

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =