مفتخرم پیام رهبر معظم ایران را به گوش جوانان غرب برسانم

پروفسور کوین برت: غربی‌هایی که قادر باشند حباب‌های ذهنی ناشی از تبلیغات را بشکنند و به اسلام با ذهن «سفید» بنگرند، احتمال دارد از دیدن میزان تفاوت حقیقت با تصویرهای تبلیغاتی رقت‌انگیز حیرت‌زده شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرفسور کوین برت، تحلیلگر و پژوهشگر آمریکایی با انتشار پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایگاه خبری وترنز تودی نوشت: «امروز مفتخرم به اینکه پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، سید علی خامنه‌ای را برای جوانان غربی منتشرکنم که از جوانان غربی خواسته است تسلیم شرطی‌سازی‌های اسلام‌هراسانه جوامعشان نشوند، بلکه به جای آن مستقل فکر کنند.

شاید برای برخی از خوانندگان اینکه یک رهبر اسلامی خواستار تفکر آزاد است، جای تعجب داشته باشد. در غرب، معمولاً چنین تصور می‌شود که آزاداندیشان با مذهب مخالفند. دکترین امروزه غرب بر این باور است که مذهب و تفکر آزاد، همواره در تقابل با یکدیگر قرار دارند. این دیدگاه اکنون بر مدارس و دانشگاه‌های ما سایه افکنده است و در آنجا، از افرادی مانند گالیله، ولتر و داروین برای ستیز با سانسورگری کلیسا قهرمان‌سازی می‌شود. اما این دیدگاه به دو دلیل محدود و گمراه‌کننده است:

اول اینکه، تاریخ واقعی رابطه بین علم و مذهب در غرب کاملاً با افسانه «تقابل آته‌ ئیست‌های (خداناباوران) آزاداندیش قهرمان با بنیادگراهای جزم‌اندیش» متفاوت است. در واقع، اکثر متفکران بزرگ غرب، افرادی بسیار مذهبی بودند که تفکراتشان را هم از مذهب الهام گرفتند. علم غرب را اصولاً مسیحیانی پی‌ریزی کردند که می‌خواستند خدا را از طریق فهم خلقت او بهتر بشناسند. (خود این مسیحی‌ها هم تا اندازه زیادی یافته‌هایشان را بر بناهایی استوار می‌‌کردند که مسلمان‌ها تا اندازه زیادی ساخته بودند، آنها پیشرفت‌هایی در ریاضیات مانند اختراع جبر کرده بودند که علم مدرن را امکان‌پذیر می‌کرد.)

دوم اینکه، همان تقابل محدودی که بین علم و مذهب در غرب وجود داشت، هیچ قرینه حتی کمی مشابه در هیچ جای دیگر نداشت و این موضوع در جهان اسلام کمتر از هر جای دیگر بود. مسلمانان در طول تاریخ مخالفت‌های اندکی با اکتشافات علمی یا مطالعات علمی داشته‌اند. نظریه خورشید مرکزی؟ از دید اسلام مشکلی ندارد. نظریه تکامل؟ بحث‌ها در این مورد متناقض هستند (همان‌طور که شواهد مربوط به خود تکامل چنین است) اما مسلمانان، مخالفان بی‌اندیشه این خط سیر از تحقیقات نیستند. نظریه کوانتوم؟ مطمئناً اثباتی بر نظریه توحید الهی یا حتی وحدت وجودی است.

بحث دیگری که وجود دارد اطلاعات ماورای کیهانی است، که برخی معتقدند موضوع آن از انسان‌ها پنهان نگاه داشته می‌شود تا افراد مذهبی شوکه نشوند. در واقع، تعداد اندکی از مسلمانان با شنیدن این خبر که علاوه بر فرشتگان و جن گونه‌های دیگری از انسان‌ها هم از زمین دیدن می‌کنند، متعجب خواهند شد. قرآن، خداوند را «رب‌العالمین» به معنی خدای جهان‌ها معرفی‌ می‌کند که در آن عبارت «جهان» به صورت جمع درآمده است.

غربی‌هایی که قادر باشند پیش‌شرط‌های ذهنی‌شان را کنار بگذارند، حباب‌های ذهنی ناشی از تبلیغات را بشکنند و به اسلام با ذهن «سفید» بنگرند (و بعد از هوش خود یا عقل استفاده کنند) احتمال دارد از دیدن میزان تفاوت حقیقت با تصویرهای رقت‌انگیزی که رسانه‌ها بیست و چهار ساعت شبانه‌روز در طول سال به خورد ما داده می‌شود، حیرت‌زده شوند.
این پیام رهبر معظم ایران به جوانان غربی است. لطفا آن را به هر جوانی که می‌شناسید، برسانید.

کد خبر 2472508

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =