عمرانی بودن ۸۷ درصد بودجه سال آينده/ در ركود اقتصادی بسر می بریم

اروميه - شهردار كلان شهر اروميه از عمرانی بودن ۸۷ درصد بودجه سال آينده مجموعه شهرداری خبر داد.

محمد حضرت پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینكه بودجه پیشنهادی به شورای اسلامی شهر ارومیه برای سال آینده ۱۲۰۶ میلیارد تومان است افزود: از این میزان اعتباری بالغ بر ۹۹۰ میلیارد تومان به پروژه های عمرانی تخصیص می یابد و مابقی بودجه پیشنهادی صرف امورات جاری خواهد شد.

وی اظهار داشت: پیشنهاد بودجه به شورای اسلامی شهر در راستای سیاست های ابلاغی صورت گرفته و هر تصمیمی در شورای اسلامی شهر اخذ شود برای مجموعه شهرداری لازم الاجرا است.

شهردار كلان شهر ارومیه با بیان اینكه در ركود اقتصادی كامل بسر می بریم نیز گفت: علی رغم این مشكلات اقتصادی هیچ زمینی در ارومیه توسط شهرداری به اجبار تهاتر نمی شود و به دنبال فروش زمین نیز نیستیم.

حضرت پور با اشاره به اینكه تعداد پروانه های صادر شده در شهرداری امسال نسبت به سال گذشته نصف شده است اذعان داشت: بر اساس مصوبه شهریور ماه امسال شورای اسلامی شهر در راستای اقتصاد مقاومتی برای اینكه مودیان شهرداری تحت فشار نباشند به جای پول نقد زمین یا ملك از بابت بدهی خود به شهرداری واگار می كنند.

وی افزود: ملك یا زمین واگذار شده مودیان به شهرداری در صندوق ذخیره مجموعه شهرداری انباشت می شود تا در صورت موافقت پیمانكاران طلب كار شهرداری به آنها واگذار شود.

حضرت پور با بیان اینكه امسال تاكنون ۵۷۵ میلیارد تومان به پروژه های عمرانی صرف شده است اظهار داشت: كل بدهی های شهرداری در پروژه های فاخر و جزئی در تمامی مناطق در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان می باشد و این در حالی است كه شهرداری از مردم در قالب پروانه ها و یا چك ها در حدود ۱۶۸ میلیارد تومان طلب دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم هر چه سریعتر مردم بدهی خود به مجموعه شهرداری را پرداخت كنند تا ما نیز طلب پیمانكاران را وصول كنیم.

کد خبر 2472569

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =