216 طرح از کردستان برای دریافت تسهیلات صندوق توسعه ملی معرفی شدند

سنندج- مدیرکل امور اقتصادی استانداری کردستان اعلام کرد: 216 طرح از استان صنعتی،گردشگری و کشاورزی برای دریافت تسهیلات صندوق توسعه ملی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، نیاز یعقوبی در سیزدهمین جلسه شواری گفتگوی  دولت و بخش خصوصی که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: براساس قانون بودجه سال 93  مقرر شد 10 درصد منابع صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری اختصاص پیدا کند.

وی عنوان کرد: برای اختصاص تسهیلات صندوق توسعه ملی به استان های توسعه نیافته به عنوان حمایت های دولت از سرمایه گذاران شرایط ویژه ای هم چون برخورداری از پنج درصد آورده کمتر و پرداخت دوسال دیرتر بازپرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی اعلام کرد: 216 طرح از استان در بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری به مبلغ 595 میلیارد تومان به صندوق توسعه ملی برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری کردستان اظهارداشت: از مجموع طرح های مذکور 55 طرح به مبلغ 300 میلیارد تومان مربوط به بخش صنعت بوده است.

یعقوبی ادامه داد: 40 طرح گردشگری به مبلغ 183 میلیارد تومان، 121 طرح کشاورزی هم به مبلغ 110 میلیارد تومان از استان به صندوق توسعه ملی معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح هایی که تا مردادماه امسال آماده شده بودند به سیستم بانکی معرفی شدند، بیان کرد: یکی از مشکلات استان برای دریافت تسهیلات آماده نبودن طرح توجیهی اقتصادی طرح ها و دریافت وثیقه خارج از طرح بانک ها از سرمایه گذاران است.

وی با بیان اینکه بانک صعنت ومعدن در استان 10 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش برای سرمایه گذران استان اختصاص داده است، اظهارداشت: 15 طرح برای دریافت این تسهیلات معرفی شدند و تنها 5 طرح آن را تاکنون دریافت کردند.

کد خبر 2472683

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =