تشکیل کارگروه اشتغال و کارآفرینی زنان در وزارت کار

مشاور وزیر کار با اعلام تشکیل کارگروه هایی در وزارت کار به منظور تقویت حضور زنان در عرصه های مختلف گفت: یک کارگروه با محوریت مسئله اشتغال، کارآفرینی و تعاون تشکیل می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، وحیده نگین از تشکیل کارگروه های تخصصی در وزارت تعاون، کار و رفاه با هدف ارتقاء و بهبود وضعیت زنان جامعه هدف خبر داد و گفت: اگر وضعیت زنان در جامعه و در مجموعه وزارتخانه بهبود یابد ناشی از عملکرد مناسب ما است و اگر اینگونه نشود نیز ناشی از عملکرد ضعیف ما خواهد بود.

مشاور وزیر کار به ظرفیت های وزارت تعاون، کار و رفاه به منظور خدمت رسانی به بانوان اشاره کرد و افزود: جامعه هدف ما در وزارتخانه شامل دو گروه می شود، یک بخش از جامعه هدف ما در درون وزارتخانه و شامل کارکنان خانم می شود و بخش دیگر نیز خارج از مجموعه وزارتخانه است، مانند بانوان کارگر، زنان سرپرست خانوار، زنان معلول، تعاونگران زن. مشاورین زن دستگاه ها و سازمان های زیرمجموعه وزاتخانه باید برای هر دو گروه برنامه مشخص داشته باشند.

وی ادامه داد: جامعه زن کشور از وزارتخانه ما انتظار دارد که در حوزه های مربوطه شامل حوزه های رفاه اجتماعی، اشتغال، آموزش های مهارتی، تعاون، کارآفرینی و .... اقدامات ملموس تری را ببینم و این وظیفه ماست که اقدامات لازم را داشته باشیم.

نگین با بیان اینکه بسیار مطالعه و تحقیق کردم که چگونه می توان به جامعه هدف وزارتخانه در حوزه بانوان خدمات موثرتر و عینی تری داشت؟ تصریح کرد: بر اساس بررسی هایی که در این زمینه انجام گرفت چند اولویت برای وزارتخانه مشخص شد. اول اینکه ضرورت دارد که دستگاه ها و سازمان های زیرمجموعه وزارتخانه در 3 کارگروه تخصصی تقسیم شوند. یک کارگروه با محوریت مسئله اشتغال، کارآفرینی و تعاون، یک کارگروه با محوریت حمایت های بیمه ای و رفاه اجتماعی و یک کارگروه نیز با محورت ارتقاء و بهبود وضعیت همکاران زن تشکیل شود و هر کدام از سازمان های زیرمجموعه وزارتخانه در یکی از این کارگروه ها عضو شوند.

به گفته وی، وزارت تعاون، کار و رفاه برنامه ویژه ای برای ارائه موارد و مباحث مربوط به حوزه زنان، جهت پیشنهاد به تدوین کنندگان برنامه ششم توسعه دارد. برنامه ریزی برای بهبود وضعیت زنان و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های آنان باید ظریف و نه صرفا حمایتی باشد. توسعه پایدار بدون مشارکت زنان به عنوان نیمی از جمعیت فعال کشور، حاصل نمی شود.

کد خبر 2474673

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =