۷۵۰ زوج لرستانی آماده جشن ازدواج دانشجویی/ لزوم حمایت تسهیلاتی بانکها

خرم آباد - ۷۵۰ زوج دانشجوی دانشگاههای آزاد استان لرستان آماده برگزاری جشن ازدواج دانشجویی هستند که برای کمک به این زوج های جوان انتظار می رود بانکها تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار آنها قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه های آزاد استان لرستان صبح پنج شنبه و به منظور همفکری و تعامل در راستای ارائه تسهیلات به زوج های دانشجو در سالن کنفرانس ساختمان اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد و با حضور نمایندگان بانک های استان برگزار شد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی لرستان در این جلسه به اهمیت بحث ازدواج از نگاه اسلام اشاره کرد و گفت: آیات و روایات فراوانی به موضوع ازدواج تاکید دارند و امام صادق در اینباره می فرماید: هرکس شرایط ازدواج را برای یک شخص مجرد فراهم آورد جزء افرادی است که خداوند در روز قیامت به او نظر خواهد کرد.

۷۵۰ زوج دانشجوی دانشگاههای آزاد لرستان برای ازدواج دانشجویی ثبت نام کردند

حجت الاسلام مهدی قدرتی به ازدواج هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاههای آزاد لرستان طی امسال اشاره کرد و اظهار داشت: امسال ۷۵۰ زوج دانشجوی دانشگاههای آزاد استان لرستان برای ازدواج دانشجویی ثبت نام کرده اند و مدارک آنها مورد تائید قرار گرفته است.

وی افزود: از طرف نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی لرستان برای هر زوج یک سفر مشهد در نظر گرفته شده است که دانشجویان استان از ابتدای سال آینده به این سفر روحانی اعزام خواهند شد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی لرستان از برگزاری جشن ازدواج دانشجویی برای دانشجویان لرستانی خبر داد و بیان داشت: به منظور تشویق و ترغیب دانشجویان برای روی آوردن به ازدواج های دانشجویی دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد لرستان در صدد برگزاری این جشن هستند.

حجت الاسلام قدرتی اضافه کرد: حضور جوانان دانشجو در جشن ازدواج دانشجویی باعث ترغیب آنها برای ازدواج دانشجویی خواهد شد و این جشن چهارم و پنجم اسفند در دو شهرستان بروجرد و خرم آباد برگزار خواهد شد.

وی از نمایندگان بانک ها و موسسات قرض الحسنه استان خواست تسهیلات و مساعدت های بلاعوض و ارزان قیمت در اختیار ۷۵۰ زوج دانشجوی دانشگاه های آزاد استان قرار دهند و افزود: همچنین برای تهیه مسکن زوجین دانشجو رایزنی هایی با متولیان امر صورت گرفته است که امیدوار هستیم به نتیجه برسد.

آمادگی بانک ملی بری پرداخت تسهیلات ازدواج خارج از نوبت

معاون بانک ملی استان لرستان از پرداخت ۱۰ هزار وام ازدواج توسط بانک ملی استان در سال جاری خبر داد و گفت: بانک ملی استان این آمادگی را دارد به دانشجویان متقاضی وام ازدواج خارج از نوبت تسهیلات ازدواج پرداخت کند.

علی یار بیرانوند افزود: به منظور کمک به زوج های دانشجوی دانشگاه آزاد بانک ملی استان لرستان به ۱۰۰ زوج دانشجو تسهیلات چهار میلیون تومانی برای خرید کالا با سود ۲۲ درصد پرداخت خواهد کرد.

صندوق مهر امام رضا تسهیلات اشتغال پرداخت می کند

سرپرست صندوق مهر امام رضا (ع) در استان لرستان نیز در این جلسه گفت: طی سال های گذشته صندوق مهر امام رضا (ع) متولی پرداخت وام ازدواج بود که اخیرا این مسئولیت به بانک مرکزی واگذار شده و این صندوق اکنون برای پرداخت وام ازدواج به شبکه بانکی اضافه شده است.

علی بخشی اظهار داشت: صندوق مهر امام رضا در استان می تواند برای فراهم کردن شرایط اشتغال ۴۰ زوج دانشجوی لرستانی تسهیلاتی با سود چهار درصد در اختیار آنها قرار دهد.

وی سقف میزان تسهیلات خود اشتغالی به زوجین دانشجو را ۳۰ میلیون تومان برشمرد و افزود: شروط پرداخت تسهیلات به این افراد این است که برای ایجاد اشتغال طرح ارائه داده، فارغ التحصیل بوده و ساکن استان لرستان باشند.

معذوریت بانکهای خصوصی برای اعطای تسهیلات

مدیرعامل بانک مهر ایرانیان لرستان نیز به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به هفت هزار جوان لرستانی طی سال جاری اشاره کرد و گفت: بانک های خصوصی در پرداخت تسهیلات ناتوان بوده لذا لازم است که بانک های دولتی تسهیلات بیشتری در اختیار زوج های دانشجو قرار دهند.

مرتضی بهاروند بیان داشت: با توجه به اینکه منابع قرض الحسنه بانک مهر ایرانیان ضعیف است نمی توانیم بابت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به زوج های دانشجو قولی بدهیم و این امر مستلزم هماهنگی با مرکز بوده و پس از کسب مجوز در این خصوص حتما به زوج های دانشجو کمک خواهیم کرد.

ارائه تسهیلات با سود ۲۲ درصد به دانشجویان

نماینده بانک کشاورزی استان لرستان نیز خواستار انتقال حساب های دانشگاه های آزاد لرستان به بانک کشاورزی شد و گفت: با انجام این کار می توان در بخش کشاورزی فعالیت های بیشتری صورت داد و تسهیلات خوبی نیز در اختیار دانشگاه های آزاد استان قرار خواهد گرفت.

محمدحسن شاکرمی اظهار داشت: بانک کشاورزی هر ساله اعتبارات قرض الحسنه ای در اختیار داشت که از آن محل به زوج های جوان و افراد کم درآمد تسهیلات پرداخت می کرد که امسال این اعتبارات تنها به تسهیلات ازدواج تخصیص داده شد.

وی به ثبت نام حدود پنج هزار متقاضی وام ازدواج از بانک کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: از این تعداد سه هزار و ۵۰۰ نفر موفق به اخذ وام ازدواج شده و مابقی نیز در نوبت به سر می برند.

نماینده بانک کشاورزی استان لرستان گفت: بانک کشاورزی استان این آمادگی را دارد به ۳۰ زوج دانشجوی دانشگاه های آزاد استان تسهیلات چهار میلیون تومانی با نرخ سود ۲۲ درصد برای خرید کالا پرداخت کند.

تسهیلات با سود ۱۱ درصد برای ۳۶۰ دانشجو

معاون پست بانک استان لرستان گفت: بین پست بانک ایران با دانشگاه آزاد تفاهم نامه ای منعقد شده است که مطابق این تفاهم نامه ۳۶۰ دانشجوی استان برای گرفتن تسهیلات به پست بانک معرفی شده اند.

محسن خاکی پور افزود: مطابق تفاهم نامه منعقد شده پست بانک موظف شده است به هر نفر ۱۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۱ درصد پرداخت کند.

ارائه تسهیلات به مشاغل خانگی دانشجویان

معاون اعتباری حقوقی بانک توسعه تعاون لرستان نیز در این جلسه با بیان اینکه فلسفه این بانک در وهله اول حمایت از بخش تعاون است اظهار داشت: ۷۰ درصد اعتبار سالیانه این بانک به بخش تعاون اختصاص داشته و ۳۰ درصد مابقی به بخش عمومی اختصاص دارد.

فرزاد فتحی بیرانوند گفت: بانک توسعه تعاون لرستان امسال برای اولین بار اقدام به پرداخت وام ازدواج به زوج های جوان کرده بطوریکه برای این منظور ۶۰۰ نفر به این بانک معرفی شد که تا کنون نصف این افراد موفق به اخذ وام ازدواج شده و مابقی نیز تا پایان سال تسهیلات خود را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: بانک توسعه تعاون لرستان نیز برای حمایت ۱۵ زوج دانشجوی دانشگاه آزاد از طریق پرداخت تسهیلات خرید کالا به مبلغ پنج میلیون تومان با سود ۲۲ درصد آمادگی دارد.

معاون اعتباری حقوقی بانک توسعه تعاون لرستان اضافه کرد: هر کدام از دانشجویانی که در خصوص مشاغل خانگی دارای مجوز بوده به شرط ارائه معرفی نامه از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا سقف پنج میلیون تومان از جانب بانک توسعه تعاون لرستان به آن ها تسهیلات پرداخت خواهد شد.

کد خبر 2477623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =