استفاده از مترو برای افزایش جمعیت ماهی‌ها

شاید جالب باشد بدانید که واگن های مستعمل و بازنشسته مترو عاقبت به دریا انداخته می شوند.

مجله مهر - کیوان ابراهیمی: در گذشته، واگن های مستعمل قطار شهری به انبار ضایعات آهن فرستاده می شدند اما از سال 2001 تعداد 2580 واگن به اعماق 80 فیتی اقیانوس اطلس فرستاده شده اند.

ریخته شدن واگن ها به اقیانوس، بخشی از تلاش کشور امریکا جهت ایجاد صخره ای مصنوعی به وسعت 1.3 مایل مربع دریایی در سواحل شرقی است.

این صخره ها قرار است سکونت گاهی برای حیات گونه های دریایی و همینطور مکانی برای ماهیگیری تفریحی ایجاد کنند. برخی در این موضوع تشکیک می کردند که این صخره عظیم بتواند منجر به افزایش تخم ریزی و جمعیت ماهی ها و سایر گونه های دریایی شود اما تاکنون و طبق آمار، حجم حیات دریایی در اطراف این صخره 400 برابر حالت قبل شده است. حال معلوم نیست که این افزایش فوق العاده به علت کوچ ماهی ها به کنار صخره بوده یا افزایش تخم ریزی آن ها.

برخی منتقدان این طرح نیز می گویند ماندگاری و پایداری این واگن های مستعمل در زیر دریا زیاد نخواهد بود و بعد از چند سال صخره نشست کرده و از بین خواهد رفت. عکاسی به نام استیفن مالون، دو سال را صرف مستندسازی و عکسبرداری از برنامه ساخت صخره مصنوعی کرده که این عکس های جالب را در ادامه می توانید ببینید:

مترو فرسوده

مترو فرسوده

مترو فرسوده

مترو فرسوده

مترو فرسوده

مترو فرسوده

مترو فرسوده

مترو فرسوده

کد خبر 2477763

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =