شناسایی ۲۳۱ سازمان مردم نهاد حوزه سلامت در استانها

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکتهای اجتماعی از صدو مجوز برای ۱۷ سازمان مردم نهاد حوزه سلامت دروزارت کشور در سال ۹۳ خبر داد و گفت: تا کنون ۲۳۱ سازمان مردم نهاد حوزه سلامت دراستانها شناسایی شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر،سید محمد هادی ایازی  در دومین نشست سازمانهای مردم نهاد حوزه سلامت ضمن اعلام این خبر و در ارایه گزارشی از فعالیتهای حوزه امور مشارکتهای اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد گفت: جلسات سازمانهای مردم نهاد هر سه ماه یکبار تشکیل می شود و همچنین به منظور اجرایی کردن تصمیمات، کارگروههای بهداشت، غذا و دارو ، آموزش و پژوهش و درمان تشکیل شده است.

وی با بیان این که تا کنون کارگروه بهداشت به ریاست معاون بهداشت دو جلسه و کارگروه غذا و دارو یک جلسه برگزار کرده است، گفت: تمام سازمانهای مردم نهاد عضو یکی از کارگروهها هستند و نمایندگان این سازمانها در جلسات کارگروهها شرکت می کنند و نقطه نظرات خود را مطرح می کنند.

قائم مقام وزیر در امور مشارکتهای اجتماعی، سازمانهای مردم نهاد و خیرین حوزه سلامت همچنین از تشکیل ۷ جلسه در شورای راهبردی سلامت خبر داد و گفت: ۴۴ مصوبه در این شورا به تصویب رسیده است.

ایازی با بیان این که تا کنون جلسات جداگانه ای با تعدای از انجمن ها از جمله کانون هموفیلی و انجمن دیابت گابریک داشته ایم، گفت: برخی از مباحث مطروحه در این انجمن ها منجر به تصمیم گیری از جانب شخص وزیر بهداشت شده است که این می تواند کمک کننده باشد و ما بتوانیم  بیشتر از ظرفیتهای سازمانهای مردم نهاد در حوزه سلامت استفاده کنیم.

وی به فعال سازی دانشگاههای علوم پزشکی و شناسایی ۲۳۱ سازمان مردم نهاد حوزه سلامت در سطح استانها اشاره کرد و گفت: در سفر به برخی از استانها جلساتی با سازمانهای مردم نهاد فعال در این استانها داشته ایم و اخیرا در سفر به استان هرمزگان جلسه خوبی با انجمن حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در این استان داشتیم و می توانیم از ظرفیت این انجمن استفاده نماییم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت انجمن پیشگیری از دیابت (گابریک) در کشور و گزارشی که این انجمن از فعالیتهای خود در شورای راهبردی سلامت ارایه داد، گفت: انجمن گابریک اقدامات ارزشمندی را در زمینه بیماری دیابت انجام داده است که می تواند در ارتقای سلامت جامعه کمک کننده باشد.

وی در پایان با اشاره به تعامل و برگزاری جلسات با حوزه سازمانهای مردم نهاد وزارت کشور و سایر دستگاهها گفت: تلاش ما این است که فعالیت سازمانهای مردم نهاد را بیشتر کنیم و از ظرفیتهای خوب این سازمانها استفاده کنیم.

 در این نشست که با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر سیاری معاون بهداشت و بهمن مشکینی مشاور وزیر و معاون سازمانهای مردم نهاد وزارت کشور  برگزار شد، ۱۷ نفر از مدیران و  نمایندگان انجمن ها از جمله انجمن ارتقای بهداشت روان، انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا، انجمن جامعه ایمن، انجمن صرع، انجمن آلزایمر، انجمن حمایت از بیماران کلیوی، انجمن بیماران نادر، انجمن اوتیسم ایران، انجمن تالاسمی ایران وکانون سلامت بانوان ایرانی به بیان نقطه نظرات و همچنین مشکلات بیماران تحت پوشش خود پرداختند.

کد خبر 2478158

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =