۴۸۰ سازمان مردم نهاد در آذربایجان شرقی فعالیت می کنند

تبریز- معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر ۴۸۳ سمن در استان در حوزه های بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید شبستری خیابانی ظهر شنبه در نشست مدیران حوزه معاونت سیاسی و امنیتی با استاندار اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان ۲۰ انجمن مردم نهاد، در حوزه اجتماعی ۲۳۲ سمن، در حوزه فرهنگی و اجتماعی ۱۹۸ سمن و در حوزه فن آوری نیز ۱۱ سمن فعالیت می کنند.

وی در ادامه با تاکید بر ساماندهی تشکل های فاقد مجوز در استان، افزود: در این راستا ۱۷ تشکل سیاسی و ۱۴ تشکل دانشجویی ساماندهی شده است.‌

شبستری خیابانی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اهمیت نظارت در اجرای هرچه بهتر انتخابات، خاطرنشان کرد: در راستای برگزاری هرچه بهتر انتخابات پیش رو این معاونت اقدام به جمع آوری نظرات و فرمانداری ها در رابطه با نقاط قوت و ضعف اجرایی دوره های قبل، کرده است.

وی همچنین در خصوص وضعیت شهرستان ها و فرمانداران آن ها گفت: در حال حاضر یکی از فرمانداران دارای مدرک دکتری، ۱۰ نفر کارشناسی ارشد و ۱۰ نفر دیگر دارای مدرک کارشناسی هستند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: در حال حاضر چهار هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در استان وجود دارد که از این تعداد واحد صنعتی، ۲۵۰ واحد صنعتی بزرگ بوده و ۱۷ تا ۲۰  واحد نیز تاکنون با استناد به اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی ۱۲۷ واحد آموزش عالی وجود دارد، اضافه کرد: از بین این تعداد ۸۱ واحد دولتی، ۳۶ واحد آزاد، ۳۰ واحد پیام نور و ۱۰ واحد آموزش عالی است و ۲۰۲ هزار و ۱۲۲ دانشجو در استان دراین واحد ها مشغول به تحصیل هستند.

شبستری خیابانی با تاکید بر ساماندهی خوابگاه های دانشجویی و در رابطه با بهبود وضعیت خوابگاه های دانشجویی افزود: در این راستا اقداماتی انجام شده که تهیه شناسنامه خوابگاه ها، ارتباط با مراکز اقتصادی در جهت کارآفرینی، استفاده از منابع غیردولتی برای احداث خوابگاه ها از مهمترین فعالیت های کمیسیون دانشجویی است.

وی با اشاره به تدوین سند تدبیر و توسعه استان در حوزه فرهنگی و اجتماعی گفت: این سند در هفت محور توسعه ورزش های همگانی و قهرمانی، پیشگیری، کنترل و کاهش اعتیاد، صیانت از حقوق شهروندی، توسعه کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد، تحکیم و تعالی بنیان خانواده، حمایت از سالمندان و معلولان و توسعه و ترویج فرهنگ، هنر و آداب و رسوم بومی تدوین شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افزود: تاکنون در حوزه اجتماعی و فرهنگی در مجموع ۱۶ کارگروه، کمیته، شورا و ستاد در رابطه با امور اجتماعی و فرهنگی، سلامت و امنیت غذایی، شورای آموزش و پرورش و نظارت بر سازمان ها ی مردم نهاد، صیانت از طرح امنیت عمومی و حقوق شهروندان تشکیل شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت صیانت از حقوق شهروندی، اضافه کرد: در راستای ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوقی شهروندی استان تعداد ۶۴ اداره در مرکز استان مورد بازرسی قرارگرفته اندکه حدود ۷۷ درصد رتبه خوب و خیلی خوب را به خود اختصاص داده اند.

کد خبر 2479887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =