۹۲۰ پروژه طی دهه فجر در لرستان افتتاح می شوند/ ایجاد ۴۰۰۰ فرصت شغلی

خرم آباد - استاندار لرستان از ایجاد چهار هزار فرصت شغلی جدید در این استان با افتتاح پروژه های دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر شنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به پروژه های قابل افتتاح دهه فجر امسال استان لرستان اظهار داشت: در مجموع طی ایام دهه فجر امسال بیش از ۹۲۰ پروژه در حوزه های مختلف در سطح استان لرستان به بهره برداری می رسند.

وی سرمایه گذاری صورت گرفته برای افتتاح این تعداد پروژه را دو هزار و ۹۲ میلیارد تومان عنوان کرد.

استاندار لرستان با ارائه  آمار مقایسه ای پروژه های دهه فجر لرستان بین امسال و سال گذشته بیان داشت: طی سال گذشته در ایام دهه فجر ۴۱۳ پروژه به بهره برداری رسید و این در حالیست که امسال این تعداد به بیش از ۹۲۰ پروژه افزایش یافته است.

ایجاد چهار هزار فرصت شغلی با افتتاح پروژه های دهه فجر

بازوند یادآور شد: همچنین حجم سرمایه گذاری صورت گرفته برای افتتاح پروژه های دهه فجر سال گذشته را ۲۴۵ میلیارد تومان بوده و این در حالیست که این میزان امسال به بیش از دو هزار و ۹۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: در بحث تعداد پروژه های قابل افتتاح دهه فجر امسال نسبت به سال گذشته ۱۲۲ درصد و در بحث حجم ریالی سرمایه گذاری صورت گرفته نیز ۷۲۰ درصد رشد داشته ایم.

استاندار لرستان عنوان کرد: با افتتاح پروژه های دهه فجر طی سال گذشته ۴۷۱ فرصت شغلی در استان ایجاد شد و این در حالیست که طی امسال با بهره برداری از پروژه های دهه فجر بیش از چهار هزار و ۷۳ فرصت شغلی در لرستان ایجاد می شود.

بازوند یادآور شد: در بحث ایجاد فرصتهای شغلی با بهره برداری از پروژه های دهه فجر امسال نسبت به سال گذشته ۷۶۲ درصد رشد داشته ایم.

وی با اشاره به تفکیک شهرستانی پروژه های دهه فجر امسال عنوان کرد: در ایام دهه فجر امسال ۷۶ پروژه در شهرستان ازنا، ۴۸ پروژه در شهرستان دورود، ۲۱۴ پروژه در شهرستان خرم آباد، ۶۳ پروژه در شهرستان کوهدشت، ۵۱ پروژه در شهرستان سلسله و ۲۱ پروژه نیز در شهرستان رومشکان به بهره برداری می رسند.

استاندار لرستان همچنین از افتتاح ۸۷ پروژه در شهرستان الیگودرز، ۶۱ پروژه در شهرستان پلدختر، ۷۲ پروژه در شهرستان دلفان، ۱۹ پروژه در شهرستان دوره چگنی و ۲۰۸ پروژه نیز در شهرستان بروجرد در ایام دهه فجر امسال خبر داد.

بهره برداری از پتروشیمی و دو سد لرستان

بازوند با بیان اینکه بیشترین تعداد پروژه های دهه فجر امسال مربوط به بخش مخابرات است عنوان کرد: همچنین به لحاظ سرمایه گذاری نیز پتروشیمی خرم آباد بالاترین حجم سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین با اشاره به افتتاح دو سد مروک و ایوشان در استان لرستان همزمان با ایام دهه فجر امسال تصریح کرد: سرمایه گذاری صورت گرفته برای افتتاح سد ایوشان ۱۲۰ میلیارد تومان و سد مروک نیز ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است.

استاندار لرستان بیان داشت: حجم ذخیره آب سد ایوشان ۵۲ میلیون متر مکعب بوده که موجودی آن هم اکنون ۲۳ میلیون متر مکعب است و همچنین حجم ذخیره آب سد مروک نیز ۵۵ میلیون متر مکعب بوده که هم اکنون موجودی آب آن ۲۱ میلیون متر مکعب است.

بازوند با بیان اینکه ۵۶ درصد اعتبارت اختصاص یافته برای اجرای سد ایوشان طی سالهای ۹۲و ۹۳ بوده است گفت: همچنین ۴۷ درصد اعتبارات اختصاص یافته به سد مروک نیز مربوط به این سالها بوده است.

سفر معاون اول رئیس جمهور و سه وزیر دولت یازدهم به لرستان

وی یادآور شد: هر کدام از این دو سد ۱۰ سال زمان برده است که به مرحله افتتاح و بهره برداری برسند.

استاندار لرستان با بیان اینکه طی روز دوشنبه این هفته معاون اول رئیس جمهور برای افتتاح برخی پروژه های بزرگ به استان لرستان سفر می کند گفت: این در حالیست که طی امسال این دومین سفر معاون اول رئیس جمهور به استان است و این امر نشان دهنده توجه ویژه دولت به مناطق محروم است.

بازوند همچنین یادآور شد: به همراه معاون اول رئیس جمهور وزیر نفت، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر نیرو و همچنین رئیس سازمان محیط زیست کشور به لرستان سفر خواهند کرد.

کد خبر 2480185

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =