نهادینه شدن فرهنگ قرآن و عترت در جامعه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی

همدان – مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام و انقلاب نهادینه شدن فرهنگ قرآن و عترت در بین مردم جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی دشتکی عصر شنبه در همایش بزرگ قرآن، عترت و انقلاب که به مناسب فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه (س) افزود: انقلاب اسلامی ایران معجزه قرن حاضر است که این واقعه شگفتی ساز با مجاهدت ها و ایثارگری های ملت ایران و همچنین رهبری های امام خمینی (ره) به نتیجه قرآنی و آنچه مد نظر حضرات معصومین بود، رسید.

وی با بیان اینکه این معجزه قرن خاستگاه اش قرآن و عترت بود و به همین دلیل موجب شگفتی اهل باطل شد، اظهارداشت: دراین واقعه بزرگ تاریخی همه استکبار انگشت به دهان ماندند که ملتی که از نظر تجهیزات نظامی و از نظر سیستم ها و تشکیلات نظامی چیزی ندارد چگونه رژیم تا دندان مسلح و مصمم به ادامه حکومت را شکست دادند لذا همه معادلات را به جز اتکا خاستگاه انقلاب به قرآن را بررسی کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه خاستگاه انقلاب قران و عترت بود، ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران مفاهیم قرانی و اصول و ارزش های الهی، انسانی و اسلامی را  به برکت قران و عترت درعرصه گیتی نهادینه کرد.

حجت الاسلام دشتکی با تاکید براینکه دشمنان نظام به دلایل مختلف درصدد هستند که این انقلاب را به ناهمواری بکشانند و تلخ کامی هایی را برای انقلاب مانند هشت سال جنگ تحمیلی  ایجاد کنند، گفت: در این زمینه نیز دشمنان اشتباه کردند چرا که همین بچه های مساجد با زمزمه قران و سیره اهل بیت معتقدانه و عاشقانه پا به عرضه گذاشتند و جنگ تحمیلی را نیز با موفقیت و پیروزی پشت سر گذاشتند و در دوران بعد از جنگ و سازندگی نیز با همین دیدگاه و اعتقاد برای آبادانی کشور تلاش کردند.

وی در ادامه با تاکید براینکه دوران پیشرفت و عدالت نیز با همین نگاه بوده است، افزود: در همین راستا دشمن بارها اعتراف کرده اما نمی خواهد باور کند که اعتقاد ملت ایران آن چنان به قران و عترت و اصول و ارزش های اسلامی راسخ است که هیچ چیزی و هیچ کسی نمی تواند جلوی آن را بگیرد.

حجت الاسلام دشتکی با اشاره به اینکه ملت ایران شاید همه هستی خود را فنا کند اما اصول و ارزش های خود را که همان قران و عترت که وصیت پیامبر است را زیر پا نمی گذارد، اظهارداشت: یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام و انقلاب نهادینه شدن فرهنگ قران و عترت در بین مردم است و همین امر موجب عزت، عظمت و پایداری و ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان شده است.

وی در ادامه ازپیش بینی اجرای بیش از هزار برنامه در استان در ایام دهه فجر خبر داد و عنوان کرد : آغاز برنامه های دهه فجر سالجاری با عنوان همایش قرآن، عترت و انقلاب است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در پایان بابیان اینکه در مسابقه قران، عترت و انقلاب بیش از سه هزار نفر از اشتان و سایر استان ها شرکت کردند، یادآور شد: از این تعداد شرکت کننده هزار و ۳۸ نفر حداکثر امتیاز را کسب کردند که به ۳۶ نفر به قید قرعه پلاک طلا اهدا خواهد شد.

حاج عباس سلیمی استاد و پیشکسوت قرانی نیز در ادامه این جلسه گفت: امیدواریم این حرکت بزرگ قرانی که در طلیعه ایام الله دهه فجر اتفاق افتاده برگ زرین دیگری از افتخارات مردم استان همدان باشد.

وی با بیان اینکه دهه فجر یاداور امام بزرگواری است که ولایت را از غدیر و شور را از عاشورا و شعور را از جبل النور و هجرت را از مهاجران حبشه گرفته است، افزود: امام خمینی همه معادلات سیاسی دشمنان را با قیام امام گونه خود برهم زد.

حاج عباس سلیمی در ادامه با اشاره به ۲۲۰ هزار شهید،   بیش از ۴۸ هزار آزاده و ۵۰۰ هزار نفر جانباز کشور اظهارداشت : همه ما مدیون شهدا و خانواده شهدا هستیم.

وی در ادامه با تاکید براینکه انقلاب ما و قانون اساسی کشور ما براساس قران مجید است، یادآور شد: ضامن بقا و استمرار آن نیز پیروی از قران است و قدم نخست انس با قران فراگیری قران است و باید به گونه ای نباشد که به خواندن معنی قران اکتفا کنیم بلکه باید در مرحله اول خود قران را تلاوت کنیم.

استاد و پیشکسوت قرانی با تاکید براینکه ما مکلف هستیم آموزش قران را به عنوان یک بخش از زندگی خدمتی خود قرار دهیم، گفت: منظور از تلاوت قران تلالویی است که در سبک زندگی ما متجلی شود و به گونه ای نباشد که قران بخوانیم و دروغ بگوییم و غیبت کنیم بلکه باید قران را خواند و به خوبی فهمید و به زیبایی به آن عمل کرد.

حاج عباس سلیمی با بیان اینکه اگر قران در فرزندان ما تهادینه شود جایی برای عرض اندام شیطان باقی نمی ماند، افزود: اگر به دنبال سعادت خود و فرزندانمان هستیم باید در جلسات قرانی شرکت کنیم.

وی اظهارداشت : ما زمانی می توانیم انس با قران را در جامعه نهادینه کنیم که چهار مرحله قران خوانی، قران دانی، قران باوری و ولایت مداری را در اولویت قرار دهیم.

وی با تاکید برایکه اگر همه وجود آدمی قرانی باشد ولی از نعمت ولایت محروم باشد به سعادت نخواهد رسید، عنوان کرد: قران با ولایت پاسخگو خواهد بود و لذا قران بی ولایت ما را به سعادت نخواهد رساند

کد خبر 2480191

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =