بورس فلزات تسهيل كننده فعاليت ساير بورس كالا ها در كشور است

راه اندازي بورس فلزات به عنوان يكي از نهادهاي مهم اقتصادي كشور بر اساس قانونمندي مطلوب مي تواند راه را براي فعاليت ساير بورس كالاهاي در كشور تسهيل كند.

به گزارش خبرنگار اقتصادي مهر، وزير صنايع و معادن در مراسم افتتاح رسمي فعاليت بورس فلزات تهران با بيان اين مطلب گفت: در بسياري از كشورها بورس فلزات و قيمت آنها از جايگاه خاصي برخوردار است كه بورس لندن به عنوان شاخص مهمي در دنيا مطرح است.
اسحاق جهانگيري با اشاره  به آينده فلزات و مزيتهاي ويژه آنها در كشور تصريح كرد: ايران بايد از نظر فلزات در منطقه شاخص شود و شرايط براي اين امر كاملا فراهم است.
وي با اشاره به وجود پنج درصد ذخاير آلومينيوم جهان درايران گفت: ايران بايد در زمينه توليد آلومينيوم درمنطقه شاخص شود و بر همين اساس تا پايان امسال طرح خاتون آباد، ميدوك و سرچشمه با ظرفيت بيش از300 هزار تن به بهره برداري خواهد رسيد.
وي با اشاره به وجود معادن غني مس در كشور افزود:  ايران تنها توليد كننده مس در منطقه خاورميانه است.
جهانگيري تصريح كرد: براي سرمايه گذاري در توليد بيش از30 ميليون تن فولاد در كشورهاي منطقه آماده ايم و از حساب ذخيره ارزي تا دو ميليون دلار به اين امر اختصاص داده شده است.  
وزير صنايع و معادن افزود: با ايجاد بورس فلزات رانت خواري و دهها عامل ضد انگيزه از بين خواهد رفت و اين بورس به عنوان بخشي ازبازار سرمايه به سمت مطلوب و مثبت گام خواهد برداشت.

 

کد خبر 24810

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =