نگاه‌ گفتمان غرب به اسلام گزینشی است

مشهد- رئیس مرکز اسلامی هامبورگ گفت: نگاه‌ گفتمان غرب به اسلام گزینشی است و آنها به دنبال این هستند که از تمامی امور مقدس، تقدس زدایی کنند.

به گزار ش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) آیت‌الله رضا رمضانی اظهار داشت: بنده در برخی قوانین کشورها نظیر آلمان و انگلیس جستجو کردم و دریافتم بحث آزادی بیان را از اهانت به مقدسات تفکیک کرده‌اند اما متأسفانه این تفکیک اکنون به درستی صورت نمی‌گیرد و آنها هر نوع امری را که مقدس است می‌خواهند قداست‌زدایی کنند.

رئیس اتحادیه اروپایی علمای شیعه ادامه داد: در خود قوانین آنها هم آمده که چنین مواردی از جمله بحث توهین، ‌رعب و وحشت به صورت یقینی جرم است و باید به عنوان مجرم با آنها برخورد شود.

آیت‌الله رمضانی افزود: به نظر می‌رسد در فضای امروز و شیوه‌هایی که در حوزه استعمار فرانو دیده می‌شود آنها می‌‌خواهند با مفاهیم فریبنده دنیای امروز را مدیریت کنند اما ما در مقابل باید یک اندیشه برتر دنبال کنیم تا این اندیشه بتواند در حوزه‌های مختلف فردی، اجتماعی و نظام‌های اداری پاسخگوی نیازهای اساسی باشد.

وی تصریح کرد: معارضان اسلام متوجه‌اند تنها قدرتی که می‌‌تواند پاسخگوی این نیازهای فکری در حوزه‌‌های مختلف اندیشه‌ای باشد و پاسخگوی یک فرهنگ جهانی باشد و در حقیقت پاسخی باشد برای اینکه افراد بتوانند هویت خود را بدست آورند، اسلام ناب است.

وی افزود: به همین دلیل سعی دارند به شکل‌های مختلف این موضوع را مدیریت کنند و البته این مدیریت به صورت پنهان و راهبردی است و به همراه موج رسانه‌ای حاکم انجام می شود.

رئیس اتحادیه اروپایی علمای شیعه تاکید کرد: به همین دلیل است که الان با اسلام‌هایی به نام اسلام لیبرال مواجه هستیم. آنها در صدد هستند که کارکرد اجتماعی اسلام و وظایفی که در حیطه اجتماع بر عهده یک مسلمان است را  از او بگیرند.

وی ادامه داد: همچنین از سوی دیگر ما امروز با اسلام افراطی مواجه هستیم و جریان تکفیری که الان به شکلی در اروپا در حال مدیریت است ‌با دخالت و همراهی دستگاه‌های اطلاعاتی ساخته شده است.

وی با بیان اینکه این‌ها مذاهب و جریان‌های ساختگی هستند ادامه داد: در طول تاریخ مسلمانان هم گاهی مذاهب ساختگی دیده می شود اما به این شکل که به اعظم مسلمانان نسبت کفر داده شود وجود نداشته است.

وی گفت: این هجمه‌ها به گونه‌ای است که آنهایی که جاهل یا مزدور هستند و نگاهی سطحی به تشیع دارند، در راستای اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی فعالیت می‌کنند.

آیت‌الله رمضانی افزود: اکنون در اروپا شبی نیست که در کانال‌های رادیویی و تلویزیونی افراد غیرمتخصص درباره اسلام اظهار نظر نکنند و حتی افرادی را دیدم به عنوان متخصص قرآن معرفی شدند حال اینکه یک آیه از قرآن نمی‌دانستند و درک و فهمی از قرآن نداشتند.

وی یادآور شد: تصور کنید چنین افرادی می‌خواهند اسلام را با قرائت خودشان معرفی کنند، ‌بنابراین نتیجه آن اسلام لیبرال یا اسلام افراطی است.

وی تاکید کرد: در مقابل ما باید امکانی را فراهم کنیم که جوانان غربی با متون اصلی اسلامی آشنا شوند و با عالمان و متخصصان در کرسی‌های اسلام‌شناسی ارتباط برقرار کنند.

کد خبر 2481660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =