ستار اوركي به تازگي كار نوشتن و ضبط موسيقي متن دو فيلم سينمايي "به ياد سوگند" به كارگرداني رحيم حسيني و "پروانه اي در مه" به كارگرداني "محمد جواد كاسه ساز" را به پيان برد.

ستار اوركي ، آهنگساز، در گفت وگو با خبرنگار موسيقي "مهر"، با اعلام اين خبر گفت : كار نوشتن و ضبط موسيقي فيلم سينمايي ويدويويي " پروانه اي در مه " به كارگرداني محمد جواد كاسه ساز را  درفضايي پاپ كلاسيك  و " به ياد سوگند " به كارگرداني "رحيم حسيني"  را در فضايي رمانتيك  در همين هفته به اتمام رسانده ام.

فيلم پروانه اي در مه

اين آهنگساز خوزستاني الااصل در ادامه افزود: فيلم "پروانه اي در مه" نگاه تازه اي به مقوله انتظار دارد."مهرانه"، شخصيت اصلي اين فيلم باورهاي يك زن را در عرصه دفاع مقدس نشان مي دهد. در اين فيلم زندگي زني را به تصوير كشيده  شده است كه در روستا زندگي مي كند. از سوي ديگر همه تصور مي كنند كه شوهر اين زن در جنگ كشته شده است و اميدي به برگشت اين آدم ندارند، ولي "مهرانه" چشم به جاده اي دوخته است كه روزي همسرش بر مي گردد. فيلم "پروانه اي در مه" با بازي "عسل بديعي"، "كيهان ملكي"، "برزو ارجمند"، "فرانك نيك نژاد"، "امين عباسي زاده"، "زهره صفوي" و "عبدالرضا زهره كرماني" جلوي دوربين رفته است.

اوركي كه تاكنون موسيقي فيلم هايي چون " تارا و تب توت فرنگي "، " افسون شدگان "، " مرگ خاموش "، سريال " روژان " و " يك خانه يك قصه " و تئاتر " خسيس " مولير، به كارگرداني ابوالفضل پورعرب  و "گزارش مريم" به كارگرداني اسماعيل براري...  را ساخته است ، خاطرنشان كرد: براي نوشتن موسيقي " به ياد سوگند "،  از تم هايي عاشقانه و رمانتيك و همچنين از صداي حميد حامي كه اشعاري از " بابك صحرايي " را مي خواند، استفاده كرده ام.

گفتني است،اين فيلم ازمضموني اجتماعي برخورداراست و داستان سازندگي يك جوان امروزي را به نمايش مي گذارد كه به علت بيكاري دست به سرقت مي زند. اين جوان پس ازعلاقه مند شدن به "سوگند"،  از خطاهاي گذشته پرهيز مي كند و جذب سازمان فني و حرفه اي مي شود و حتي دوستان خود را تشويق به آموزش در اين سازمان مي كند.در اين اثر سينمايي ابوالفضل پور عرب و ژيلا صادقي ايفاي نفش كرده اند.

کد خبر 248257

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha