دانشگاه ها به سمت فرارشته ای ها حرکت کنند

رئیس دانشگاه شهید بهشتی گفت: باید برای توسعه علوم شناختی در کشور ، یک همگرایی وجود داشته باشد تا بتوانیم در این حوزه پیشرفت کنیم.

به گزارش خبرنگار، محمدمهدی تهرانچی امروز در مراسم هم‌اندیشی اساتید علوم شناختی با هیات مدیره ستاد علوم شناختی که در مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: ستادها نقش جدی در توسعه و تحولات علمی و فناوری خصوصا علوم شناختی در کشور دارند.

وی با اشاره به اینکه علم جدید با تکنولوژی همبسته است، گفت: ربط دادن علم شناختی به یک حوزه از دانش میسر نیست، بلکه به دانش‌های مختلف ارتباط دارد و باید یک همگرایی میان آنها ایجاد شود.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: ما در تک رشته‌ای‌های پرورش انسان مسلط بودیم ولی در میان رشته‌ای معضلات جدی داریم که در همین زمان به سمت فرا رشته‌ای‌ها حرکت می‌کنیم. البته این موضوع و رفع مشکل نیازمند یک مدیریت جدید است.

به گزارش مهر، این هم اندیشی صبح امروز با حضور روسای دانشکده روانشناسی دانشگاه شهیدپزشکی، دبیرستاد علوم شناختی و هیات مدیره این ستاد، معاونان پژوهشی دانشگاه و دانشکده روانشناسی شهید بهشتی بود. در این مراسم از دکتر کمال خرازی، دبیرستاد علوم شناختی از سوی این دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

همچنین در این مراسم در خصوص مشکلات پژوهشی در علوم شناختی، مقایسه پیشرفت علوم شناختی میان کشور های مختلف،ارائه راهکارهای توسعه علم و فناوری شناختی در کشور و همچنین حمایت ستاد علوم شناختی از پژوهشکده علوم شناختی دانشگاه شهید بهشتی بود.

کد خبر 2483721

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =