انتقاد از عدم اجرای مصوبات فرهنگی در یزد/ كار فرنگی از ادارات آغاز شود

یزدـ امام جمعه موقت یزد و عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد از عدم اجرای بسیاری از مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی در این استان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدحسن معزالدینی، ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی با اشاره به دستور جلسه که «بررسی جایگاه شورای فرهنگ عمومی در استان یزد» بود، اظهار داشت: ابتدا باید فهرستی از مصوبات اجرا شده در اختیار اعضا قرار می گرفت سپس در مورد جایگاه این شورا بحث و تبادل نظر می شد.

وی عنوان کرد: بسیاری از مصوبات اجرا نشده و بسیاری از آنها نیز ضمانت اجرایی ندارند و به نظر می رسد باید برای مصوبات این شورا حد قائل شویم.

معزالدینی تصریح کرد: مصوبات نباید به گونه ای باشد که تعداد آن بالا باشد و زمانی برای پیگیری اجرای آن وجود نداشته باشد ضمن اینکه ما در گذشته آمار بالای مصوبات در دستگاه اجرایی را تجربه کردیم و دیدیم که متاسفانه بسیاری از آنها اجرا نشد و این امر نباید در شورای فرهنگ عمومی نیز تکرار شود.

نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری نیز در این جلسه بر رعایت اعتدال در همه امور تاکید کرد و اظهار داشت: افراط و تفریط آفت زندگی فردی و اجتماعی است.

آیت الله ابوالقاسم وافی همچنین بر ترویج سبک زندگی اسلامی در مصوبات شورا تاکید کرد و یادآور شد: ساده زیستی یکی از مسائل مهم در سبک زندگی اسلامی است اما می بینیم که متاسفانه جوانان ما اسیر تجملات شده اند و این سبک باید اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر می بینیم که غرب در مواردی نظیر نظم و انضباط، امانتداری و ... موفق است، ریشه آن از اسلام است زیرا اسلام نیز بر نظم، انضباط و رعایت حقوق دیگران تاکید دارد اما متاسفانه در کشور ما کمتر به آن توجه شده است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد نیز در این جلسه با بیان اینکه مشکلات فرهنگی در استان یزد بسیار است و باید کار از جایی شروع شود، اظهار داشت: به نظر من کار باید ابتدا از ادارات و دستگاه ها و وزارتخانه ها آغاز شود.

حجت الاسلام سید محمدکاظم مدرسی افزود: تعارض بین مسئولان باید از بین برود و صداق و دین باوری باید در بین کارکنان ادارات ترویج و نهادینه شود زیرا تا زمانی که در بسیاری از دستگاه ها اساس برخورد با مردم بر بی اعتمادی است و برخی منکرات، نادیده گرفته می شود، نمی توان توقع ترویج فرهنگ اسلامی را در جامعه داشت.

وی تصریح کرد: به نظر من کار ابتدا باید از ادارات و مسئولان آغاز شود و سپس به جامعه تسری پیدا کند زیرا دستگاه اجرایی نماینده نظام اسلامی است و در نظام اسلامی بسیاری از برخوردها و روشها پسندیده نیست.

کد خبر 2483922

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =