عمران جزایر در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار گرفته است

هرمز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بحث عمران جزایر را در دستور کار کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی قرار داده ایم.

سیدمهدی هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد بازدید از جزایر قشم و هرمز در استان هرمزگان بیان داشت: هدف از بازدید پروژه های این جزیره را شناخت پیشرفت ها و مشکلات این جزیره برای جذب اعتبارات در سال آینده عنوان کرد و افزود : نمایندگان مجلس مشکلات پروژه های جزایر خلیج فارس را در مجلس مطرح می کنند.

وی افزود:بازدید نمایندگان مجلس در راستای شناسایی وضعیت عمران جزایر خلیج فارس و وضعیت پیشرفت و عملکرد عمرانی جزایر صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ما در راستای انجام وظایف نظارتی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی بحث عمران جزایر را در دستور کار کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی قرار داده ایم.

هاشمی گفت: این بازدید به همراه تنی چند از نمایندگان عضو این کمیسیون و مجمع نمایندگان استان هرمزگان از پیشرفت پروژه های عمرانی این جزیره بازدیدی داشتیم تا علمکرد دستگاه های اجرایی و برنامه های در دست اقدام و همیطور نیاز های که دراین منطقه وجود د ارد  که بتوانیم در برنامه ششم یا دربرنامه های آتی پیش بینی بشود.

نماینده مردم تهران ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: این بررسی ها تا حدودی انجام شده  و در ادامه برای تکمیل این بازدیدها در شورای برنامه ریزی استان مطرح و پیگیری خواهد شد تا بتوانیم نحوی خدمات مناسب برای این منطقه پیگیری کنیم تا تا حد اکثر امکاناتی که بشود فراهم کرد تا بخشی از زحماتی که مردم این جزیره کشیدن  را جبران  کرد و دینی که به گردن ما گذاشتن را اداء کنیم.

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به همراه قائم مقام وزیر نیرو، معاون وزیر نیرو در امور مجلس ،نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس و برخی از مسئولان وزارت خانه های کشور، راه و مسکن از پروژه های آب و فاضلاب هرمزگان بازدید كردند.

پروژه آبشیرین كن ۵۰۰ مترمكعبی جزیره هنگام و تاسیسات آب و فاضلاب شهر درگهان(قشم) از جمله پروژه هایی بود كه مورد بازدید اعضا کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

در این سفر دو روزه كه مدیران دستگاه های اجرایی استان نیز حضور دارند، مدیرعامل آبفای استان با اشاره اینكه؛ ۲۱ پروژه آب و فاضلاب در دهه فجر امسال بهره برداری می شود، با ارائه گزارشی به بیان وضعیت منابع آبی استان، چالش ها و  كمبود اعتبارات در بخش آب و فاضلاب پرداخت.

گفتنی است؛ اعضا كمیسیون عمران مجلس در بازدید از جزیره هنگام مشکلات این جزیره از جمله طرح هادی، آبشیرین کن، بنیاد مسکن و جاده دور جزیره، نبود پزشک ثابت در جزیره، فرسـوده بودن شبکه آبرسانی و اشتغال جزیره را بررسی كردند.

کد خبر 2483995

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =