جمعي از چاپخانه داران درنامه اي به مدير كل چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي خواستار اصلاح تعرفه گمركي فيلم BOPP براي توليد محصولات چاپ و بسته بندي شدند.

به گزارش خبرنگار فرهنگي خبرگزاري مهر ، در بخشي از اين نامه آمده است : امروز در حوزه صنعت چاپ و بسته دبندي ميليونها دلار سرمايه گذاري در اين رشته در معرض ورشكستگي است و اين در حالي است كه در كشورمان شرايط به گونه اي است كه ما چاپخانه داران نه تنها قادر به صادرات نيستيم ، بلكه بازار داخلي را نيز از دست خواهيم داد . چرا كه تنها توليد كننده فيلم BOPP با اتكا به شرايط تعرفه ويژه گمرك ، محصول خود را به هر قيمتي كه بخواهد به فروش مي رساند.
 متاسفانه اين شركت به جهت انحصاري بودن بارها اتفاق افتاده است كه حتي چند ماه انواع فيلم BOPP مورد احتياج چاپخانه را به مصرف كننده تحويل نداده است و مهم تر از آن اين توليد كننده فيلم BOPP واحد چاپ نيز داير كرده و قبل از تحويل جنس به ديگر چاپخانه ها آن را جهت انجام سفارشات خود به كار مي برد.
در پايان چاپخانه داران خطاب به مدير كل صنعت چاپ و نشر اعلام  كردند كه ضروري است اين صنعت مورد حمايت قرار گيرد اما با اين شرط كه اين حمايت مختص به يك واحد خاص نباشد تا ساير واحدها با هزاران كارگر درمعرض ورشكستگي و بحران قرار گيرند.
چاپخانه داران در نامه خود تاكيد كرده اند:  به دليل محدوديت و انحصار توليد فيلم BOPP در يك شركت و كافي نبودن توليدات آن ضروري است وزارت بازرگاني با كاهش تعرفه گمركي اين محصول و نيز وزارت صنايع و معادن تسهيلات بيشتري را در اختيار چاپخانه داران قرار دهند تا بدينوسيله از ورشكستگي و تعطيلي واحد هاي مذكور جلوگيري شود.

کد خبر 2490

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha