ما با هيچ كشوري، چه اسلامي و چه غير اسلامي سر جنگ نداريم

گروه دفاع مقدس خبرگزاري مهر : تقدس دفاع مقدس مديون هدايت آن پير و مرادي است كه در تمام حيات خويش جز به رضايت خداوند نينديشيد. كلام نوراني او ديروز ، امروز و فردا راهنماي جويندگان حقيقت بوده ، هست و خواهد بود .

عراق به ما الآن مد تهاست دارد حمله مي كند و ما هيچ حمله اي به آنها نمي كنيم، آنها حمله مي كنند ما دفاع مي كنيم، دفاع لازم است، ما مي خواهيم كه اين انقلابمان را، انقلاب فرهنگي مان را، انقلاب اسلامي مان را به همه ممالك اسلامي صادر كنيم و اگر اين انقلاب صادر شد، هر جا صادر بشود اين انقلاب، مشكل حلّ مي شود.

بيانات امام در جمع اعضاي شركت كننده در كنگره آزادي قدس-صحيفه نور12-283

بسياري از امور است كه انسان از آن خوشش نمي آيد. لكن وقتي كه تحقق پيدا كرد مي بيند خيرش در آن بوده است «عسي ان تكرهو شيئاً و هو خير لكم» ما و ملت اسلامي ما جنگجو و هجومگر نبوده ايم و نيستيم و از اين جنگ تحميلي هم خوشمان نمي آمد و كراهت داشتيم … در عين حالي كه ما از جنگ گريزان هستيم، لكن دفاع كه حق هر انساني است و واجب است بر هر انساني دفاع از خود و دفاع از كشور خود و دفاع از دين خود، ما به عنوان دفاع در مقابل اين قدرتها ايستاديم… جنگ ما دفاع است هجوم نيست.


بيانات امام در ديدار با دانشجويان دانشكده افسري-صحيفه نور15-240

برادران ارتش عراق! تا كي مي خواهيد اسير كفار باشيد و به امر آنان با كشور برادر و همسايه و اسلامي خود در جنگ باشيد؟ تا كي مي خواهيد به نفع كفار، به اسلام و قرآن مجيد و كشور اسلامي هجوم نموده و برادران خود را شهيد كنيد؟ بپا خيزيد و دست اين جنابتكاران را از كشور اسلامي خود قطع كنيد. تا كي مي خواهيد خود و عزيزان خود را براي خدمت به كفر به هلاكت كشيد؟ شما مي دانيد كه اين جنگ به كشور ايران تحميل شده و ما از كشور خود دفاع مي كنيم، دفاع ميكنيم، دفاعي كه عقلاً و شرعاً واجب است و با كمال تأسف و تأثر مشاهده مي كنيم كه كفار و نوكران خبيث آنان دو طايفه از مسلمانان را به جان هم ريخته و خودشان در كناري نشسته و مي خواهند از اين موضوع استفاده كنند.


پيام امام به ملت و ارتش عراق-صحيفه نور13-110-111


ما با هيچ كشوري، چه اسلامي و چه غير اسلامي سر جنگ نداريم و طالب صلح و صفا براي همه هستيم و تاكنون نيز به دفاع كه براي هر كس فريضه اي است الهي و حقي است انساني برخاسته ايم و هرگز قصد تجاوز به كشورهاي ديگر را نداريم و مي خواهيم كشورهاي اسلامي در كنار هم با تعهد اسلامي به دفاع از حقوق مسلمين و كشورهاي اسلامي در مقابل متجاوزان و متجاسران مانند اسرائيل تجاوزگر بايستند.


پيام امام به مناسبت سومين سالگرد رسميت يافتن جمهوري اسلامي-صحيفه نور16-102-103

از اول جنگ تحميلي، ما ببينيم كه سپاهيان ما و ارتش ما اسلحه هاي خودشان را در چه كار به كار بردند در چه جهت به كار بردند و آمريكا و آنهايي كه – دنبال يعني – صدام را وادار كردند به اين امر، آنها در چه كار. وقتي ملاحظه مي كنيم مي بينيم كه طياره هاي آنها دزفول و آبادان را، اهواز و انديمشك را، امثال اينها را مي كوبد و آن مردم را كوبيده است و آنجاها را خراب كرده است و الآن يك خرابه اي بعد از اينكه اينها بروند، يك خرابه اي دست كشور ما هست، و اسلحه هاي ما دردفاع از اين ملت ضعيف است به كار مي رود، در راهي كه خدا فرموده است اسلحه هاي ايران الآن غير آنكه دست منحرفين است، آنكه به حسب توده هاي مردم ميزان است، به حسب اجتماع ميزان است، اين اسلحه ها در راه تحقق آرمانهاي اسلامي و الهي دارد به كار مي رود و آن اسلحه ها در راه تخريب و براندازي اسلام دارد به كار مي رود …ما كه از اول مي گفتيم كه ما جنگ با كسي نداريم، ما با همة عالم مي خواهيم صلح داشته باشيم. ما اختلافي با كسي نداريم، ما نمي خواهيم برويم كشورگيري كنيم، ما دفاع مي كنيم، دفاعي كه اسلام به ما دستور داده، ما تابع اسلام هستيم، هرچه فرموده است عمل مي كنيم اگر فرموده بود كه دفاع هم نكنيد، ما هم مي نشستيم و كاري نمي كرديم، فرموده دفاع بكنيد. بايد بكنيم، آنها هجوم كردند و ما دفاع.


بيانات امام در ديدار با اعضا و مسئولين حزب جمهوري اسلامي-صحيفه نور16-107-109

 

کد خبر 24905

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =