تغییر نام ستاد ساماندهی سازمان های مردم نهاد شهر تهران

طرح دو فوریتی تغییر نام «ستاد حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران» به «سازمان توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد، شهر تهران» تصویب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه دانشور عضو شورای اسلامی شهر تهران در تشریح این طرح با بیان اینکه عنوان در نظر گرفته شده اولیه برای این ستاد، "ستاد ساماندهی سازمان های مردم نهاد شهر تهران" بود، گفت: با اعتراض فرمانداری تصمیم گرفته شد تا عنوان "ستاد حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران" برای این ستاد در نظر گرفته شود.

وی با اشاره سازمان های مردم نهاد شهر تهران تصریح کرد: بر اساس اطلاعات 1500 سازمان مردم نهاد در شهر تهران وجود دارد که بررسی های اولیه نشان می دهد تنها 300 سازمان فعال تر هستند این در حالی است که با غربالگری دقیق تر این تعداد کاهش خواهد یافت.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: این آمار ها نشان می دهد که اکثر سازمان های مردم نهاد کنونی در موضوع درآمد زایی و حفظ شکل خود با مشکل مواجه هستند بنابراین طرح دو فوریتی به منظور تاکید بر این موضوع؛ برای افزوده شدن واژه «توان افزایی» به عنوان پیشین ارائه شد.

محسن سرخو عضو شورای اسلامی شهر تهران درخصوص این واژه اظهار داشت: واژه حمایت به نوعی مفهوم توان افزایی را در خود دارد بنابراین پیشنهاد می شود همان واژه حمایت که بسیار روان تر هم است، باقی بماند.

الهه راستگو در این خصوص با تاکید بر اینکه ارتقا توانمندی های مختلف سازمان های مردم نهاد از اصلی ترین کارهای این ستاد است، گفت: درحقیقت وظیفه این ستاد توان افزایی سازمان های مردم نهاد است و تنها حمایت مالی از آنها نیست.

وی ابراز امیدواری کرد با تصویب این موضوع در این زمان از دوباره کاری جلوگیری شود.

فاطمه دانشور در پایان این دستور جلسه، اظهار داشت: زمانی که سازمان های مردم نهاد به ستاد مربوطه مراجعه می کنند؛ انتظار حمایت مالی را دارند که ستاد نیز آنها را کمک می کند این در حال است که وقتی از آنها تقاضای گزارش عملکرد می شود این سازمان ها با مشکل مواجه هستند و در حقیقت سازمان قصد دارد با گنجاندن این واژه بر موضوع توان افزایی آنها تاکید کند.

کد خبر 2491563

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =