رييس اتحاديه چايكاران گفت: آمار خريد 160 هزار تني برگ سبز چاي در سالجاري صحت ندارد .

ايرج هوسمي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي مهربا انتقاد از ارائه آمارهاي نادرست از سوي مسوولان در مورد  توليد برگ سبز چاي در سالجاري گفت : براساس آمار اعلام شده از سوي  سازمان تعاون روستايي و ساير مسوولان  در سالجاري حدود 160 هزار تن برگ سبز از كشاورزي خريداري شده و اين در حالي است كه با توجه بررسي اتحاديه چايكاران كه  متولي مستقيم چايكاران در مناطق شمالي است  توليد برگ سبز چاي در سالجاري يك سوم سالهاي عادي است .

 وي  تصريح كرد: اين در حالي است كه با توجه به پرداخت سوبسيد به كارخانجات چاي در سالجاري بابت  هر كيلو چاي خشك درجه يك 120 تومان و هر كيلو چاي درجه دو 70 تومان لذا  كارخانجات با افزايش  آمار ارائه شده در مورد خريد برگ سبز چاي سعي در استفاده از اين تسهيلات داشتند .

هوسمي با اشاره به باقي ماندن  حداقل 250 هزار تن چاي  سنواتي در انبار افزود:حداقل چاي سنواتي انبار شده طي سالهاي گذشته حدود 250 هزار تن است و ساير آمار و ارقام ارائه شده صحت ندارد و معلوم نيست بر چه اساسي محاسبه شده است .

وي با تاكيد بر نداشتن مديريت كارآمد  در مجموعه اداره كل چاي شمال  تصريح كرد: متاسفانه افراد مسوول در اين اداره  شناخت و تجربه كافي در زمينه امر چاي و چايكاري ندارند و اداره امور صنعت چاي به اين اداره به جاي سازمان چاي موجب افزايش مشكلات خواهد شد.

 

کد خبر 249201

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =