نمایشگاه «امروز اول» برپا می شود

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان « امروز اول» روز جمعه 24 بهمن ماه در گالری پنجره برپا می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه گروهی 38 هنرمند نقاش با نمایشگاه گردانی یوسف عبدی نژاد جمعه این هفته 24 بهمن ماه در گالری «پنجره» برپا می شود که تنوع تکنیک و نگاه هنرمندانه از ویژگی های این نمایشگاه است.

به گفته عبدی نژاد هنرمندان این نمایشگاه از شهرهای مختلف ایران از شمال تا جنوب و شرق تا غرب انتخاب شده اند و این نمایشگاه اولین منتخب از آثاری است که در اغلب آنها خالق اثر علاوه بر سعی مجدانه بر آوانگارد بودن نیم نگاهی به گذشته تاریخ هنر دارد.

وی درباره ویژگی آثار این نمایشگاه گفت: بارزترین ویژگی اکثریت آثار ارائه شده در این نمایشگاه گوناگونی جهان های سبکی و در عین حال استیلای عمومی وضعیت «اکسپرسیو پیشاجنگی» در آنهاست، فارغ از شیوه های بیان هنری که به نظر می رسد با جایگاه جغرافیای تاریخی و سیاسی ایران امروز و رخدادهای داخلی و پیرامونی آن در ارتباط باشد.

در بخشی از نوشتاری که برای این نمایشگاه به قلم عبدی نژاد نگاشته شده آمده است: در بطن هنری که ادعای آوانگارد بودن را دارد، امری در حال وقوع است.  قسمتی از هنر نقاشی ایران در حال واکاوی تاریخ هنر است و آن را در سبک ها و اجراهای خود باز می خواند، گویی هنرمند به گذشته می نگرد تا از نو مکاشفه و خلق کند. اضطراب و ناامنی برخاسته از مواجهه با تاریخ و فرانمایی احساس و تفکر هنرمند در اثر، بواسطه وضع موجود دنیای پیرامونی و درونی او، خواسته یا ناخواسته در آثار تبلور می یابد. جمعی آن را حیرانی می نامند و عده ای ایستایی و گروهی حرکت  رو به جلو.

این نمایشگاه تا 29 بهمن ماه در گالری «پنجره» دایر است و علاقه مندان می‌توانند ساعت 16 تا 20 هر روز از این نمایشگاه واقع در ظفر، خیابان فرید افشار،انتهای کوچه بابک شرقی، بن بست بابک، پلاک ۲۹، طبقه دوم دیدن کنند.

کد خبر 2492197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =