دوازدهمين كنگره شعر دفاع مقدس در تهران برگزار مي شود

دوازدهمين كنگره شعر دفاع مقدس ، روزهاي ششم و هفتم مهر ماه سال جاري در تهران برگزار مي شود .

به گزارش خبر گزاري " مهر" به نقل ازروابط عمومي كنگره شعر دفاع مقدس ، اين برنامه با هدف اشاعه ارزش دفاع مقدس و به منظور شناسايي و جمع آوري اشعار سروده شده توسط شاعران جوان ، حفظ ارتباط با شعراي دفاع مقدس ، ايجاد ارتباط با سرايندگان جديد ، فضا سازي به منظور ياد آوري حماسه ها و ارزش هاي دفاع مقدس به اجرا در مي آيد.
بر پايه اين خبر ، در دوازدهمين كنگره شعر دفاع مقدس امسال ، به طور بي سابقه يي صدها شاعر جوان آثار شان را ارسال كرده اند كه تا  تاكنون بالغ بر چهار هزار قطعه شعر به اين دبيرخانه رسيده است .
جوان گرايي و ايجاد فضاي مناسب براي حضور گسترده تر شاعران جوان ، نوآ وري و ارايه آثار نو وعدم تكرار ، حضور پيشسكوتان و بزرگان شعر براي تشويق و ترغيب جوانان ، ايجاد بستر نقد و رويكرد هاي انتقادي سازنده و موثر ، از جمله ويژگي ها و سياست هاي اتخاذ شده در دوازدهمين كنگره شعر دفاع مقدس اعلام شد.  
اين كنگره طي روزهاي ششم و هفتم مهرماه سالجاري در جوار شهداي گمنام آرميده در محوطه مسجد بلال صدا و سيماي جمهوري  اسلامي برگزار مي شود .
لازم به ذكر است ، علاوه بر ايراد سخنراني و ارائه مقالات دراين كنگره كه توسط حفظ آثار و ارزشهاي دفاع مقدس و با همكاري مركز بسيج صدا و سيما برگزار مي گردد ، شعراي جوان اشعار خود را با موضوع مقاومت و پايداري در محضر هنر دوستان و پيشكسوتان شعر دفاع مقدس قرائت خواهند كرد .

کد خبر 24945

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha