تسریع در روند سرمایه‌گذاری باید اولویت دستگاه‌های قم باشد

قم - استاندار قم با تأکید بر فرهنگ سازی برای مشارکت مردم در زمینه سرمایه گذاری، گفت: تسریع در روند سرمایه گذاری باید در اولویت دستگاه‌های استان باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شهرداری قم، محمد صادق صالحی منش در دومین جلسه ستاد عالی سرمایه گذاری استان قم ضمن تقدیر از شهرداری و شورای اسلامی شهر قم به دلیل اهتمام ویژه‌ای که در راستای جذب سرمایه گذاری در شهر قم داشته‌اند، گفت: امروز موضوع سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی از اولویت‌های ما در استان قم است.

وی در ادامه وجوه معنوی شهر قم را برای جذب سرمایه گذاران امری مغتنم دانست و افزود: دو اصل اساسی را باید در این رابطه در نظر بگیریم که یکی در مفهوم سرمایه گذاری است که موضوعی سود محور است و باید سود سرمایه گذار لحاظ شود و دیگری لحاظ منافع شهر است که ما مسئولان به عنوان نماینده مردم باید این موضوع را پیگیری کنیم.

استاندار قم، فرهنگ سازی برای مشارکت مردم در زمینه سرمایه گذاری را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: باید مردم را در روند توسعه شهر شریک کنیم و تا کمک مردم نباشد توسعه شهر با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

 وی در ادامه روند سرمایه گذاری در کشورهای دیگر را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در کشوری مانند سنگاپور تمامی روند سرمایه گذاری ظرف مدت ۲ ساعت انجام می‌گیرد و این روند با کمترین موانع حقوقی انجام می‌گیرد.

حجت الاسلام صالحی منش، تسریع در روند بوروکراتیک را مورد توجه قرار داد و گفت: باید مسئولان مربوطه در هر حوزه‌ای در شورای عالی سرمایه گذاری در موقع ضرورت برای تسریع در روند امور حضور داشته باشند.

جلسه ستاد عالي سرمايه گذاری استان قم

توسعه سرمایه گذاری همکاری همه نهاد‌ها را می‌طلبد

رئیس شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه گفت: توسعه سرمایه گذاری همکاری همه نهاد‌ها را می‌طلبد.

ولی الله بیاتی با بیان اینکه سرمایه گذاری از مهم‌ترین عناصر در روند توسعه شهر است، اظهار داشت: ضرورت حضور بخش خصوصی در روند توسعه اثبات شده است.

وی حمایت همه جانبه شخص استاندار از موضوع سرمایه گذاری را قابل تقدیر دانست و افزود: اینکه استاندار قم در این جلسات حضور پیدا می‌کند و با جدیت پیگیر موضوع سرمایه گذاری هستند می‌تواند باعث تسریع در روند امور و همچنین دلگرمی مسئولین شهرداری و شورای اسلامی شهر در تلاش هرچه بیشتر در این زمینه است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه تمامی مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری باید برای سرمایه گذاری برنامه ریزی منسجم داشته باشند، گفت: مناطق و سازمان‌ها، سرمایه‌گذار را به ستاد معرفی کرده و ظرف مدت یک هفته تصمیم نهایی توسط ستاد اعلام می‌شود.

بیاتی، پیشبرد امور سرمایه گذاری را یکی از مهم‌ترین اهداف این ستاد دانست و افزود: تسریع در امور سرمایه گذاری باعث ترغیب بیش از پیش سرمایه‌گذاران برای ورود به شهر قم است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قم هم در این جلسه با اشاره به سفر پیش روی ریاست جمهوری به شهر قم اظهار داشت: امیدواریم در این سفر توافقاتی برای موضوعات مهمی مانند فاینانس و اعتبارات محقق نشده شهرداری از سوی دولت انجام شود.

کد خبر 2494969

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =