مدارس همدان در اجرای نظام ۶-۳-۳ با کمبود فضای آموزشی مواجه هستند

همدان- رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو همدان گفت: مدارس شهرستان همدان در اجرای نظام ۶-۳-۳ با کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باب الحوائجی ظهر شنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان با بیان اینکه تغییر نظام درسی به ۶-۳-۳ موجب بروز چالش هایی شده است، اظهار داشت: در حال حاضر با تغییر نظام تحصیلی و ورود دانش آموزان به پایه نهم دوره متوسطه با کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه این موضوع به یک چالش در شهرستان همدان تبدیل شده است، ابراز داشت: با توجه به استقرار پایه نهم در دوره اول متوسطه آموزش و پرورش، شهرستان همدان با کمبود فضای آموزشی و کمبود نیروی انسانی روبرو شده است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو همدان با تاکید بر اینکه این چالش با خالی شدن پایه نخست دوره متوسطه دوم نیز وجود دارد، بیان داشت: تامین نیروی انسانی و تامین فضای آموزشی برای پایه نهم دوره متوسطه از جمله مواردی است که باید در مقابله با این چالش در نظر گرفته شود.

باب الحوائجی با اشاره به اینکه باید با برنامه ریزی دقیق سال تحصیلی آینده را آغاز کنیم، افزود: با بررسی های دقیق باید برای حل این چالش در شهرستان گام برداشت.

وی در ادامه سحنانش با اشاره به اینکه تا سال ۱۳۹۷ با این چالش روبرو خواهیم بود، عنوان کرد: برای حل این مشکل مقرر شده تا پایان اسفند ماه سازماندهی مجازی در سطح آموزش و پرورش انجام شود.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو همدان ادامه داد: نتیجه و خروجی این سازماندهی مجازی مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد تا بتوان اطلاعات و آمار دقیق را برای سال تحصیلی آینده در نظر گرفت.

باب الحوائجی از اداره نوسازی شهرستان همدان خواست تا روند پروژه های نوسازی و ساخت مدارس را تسریع دهد تا مشکل فضای آموزشی زودتر حل شود.

پنج هزار و ۲۳ نفر به تعداد دانش آموزان دختر در پایه نهم دوره اول متوسطه در سال تحصیلی جدید اضافه می شود

وی در ادامه سخنانش  با بیان اینکه در ناحیه یک همدان ۲۴ هزار دانش آموز دختر وجود دارد، بیان کرد: پنج هزار و ۲۳ نفر به تعداد دانش آموزان دختر در پایه نهم دوره اول متوسطه در سال تحصیلی جدید اضافه می شود.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو همدان ادامه داد: همچنین در حال حاضر این تعداد دانش آموز در ۱۱۷ کلاس درس تحصیل می کنند که با افزایش تعداد آنها به ۱۸۰ کلاس درس نیاز است.

باب الحوائجی با بیان اینکه در مورد دانش آموزان پسر نیز ۱۳۱ کلاس درس باید به ۲۰۴ کلاس افزایش یابد، افزود: تعداد دانش آموزان پسر نیز در سطح ناحیه یک همدان پنج هزار و ۷۳۶ نفر اضافه می شود.

وی گفت: این میزان افزایش با توجه به کمبود نیروی انسانی موجب هزار و ۷۴۵ ساعت اضافه کاری دبیران می شود که حق تدریس آنها ۲۵۰ میلیون تومان است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو همدان در مورد آموزش و پرورش متوسطه ناحیه دو همدان نیز گفت: فرسوده بودن مدارس و کمبود نیرو برای پایه نهم دوره متوسطه اول و به ویژه کمبود فضای آموزشی در برخی نقاط مانند شهرک مدنی و شهرک بهشتی همدان از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد.

باب الحوائجی ابراز داشت: در حال حاضر در این ناحیه نیز با کمبود فضای آموزشی به میزان ۱۰۳ کلاس درس و ۹۰۰ نیروی آموزشی مواجه هستیم.

۲۷ پروژه استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس نیز در سطح شهرستان همدان اجرا شده است

معاون سازمان نوسازی مدارس استان همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه اداره نوسازی همدان سه پروژه احداثی در سطح شهرستان همدان انجام داده است، گفت: ۲۷ پروژه استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس نیز در سطح شهرستان همدان اجرا شده است.

محمد رضا مرادی با اشاره به اینکه در مجموع این پروژه ها ۲۸۲ کلاس درس را شامل می شود، اظهار داشت: برای انجام این طرح ها سه میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان اعتبار ملی و استانی هزینه شده است.

وی ادامه داد: پنج هزار متر مربع پروژه احداثی و ۳۲ هزار متر مربع پروژه استاندارد سازی در سطح شهرستان همدان اجرا شده است.

معاون سازمان نوسازی مدارس استان همدان با بیان اینکه از محل اعتبارات استاندارد سازی سیستم های گرمایشی ۱۷ پروژه و مدرسه در نواحی یک و دو شهرستان همدان استاندارد سازی شده اند، ابراز داشت: در مجموع سیستم گرمایشی ۱۷۰ کلاس درس با اعتبار ۸۳۰ میلیون تومان استاندارد سازی شده است.

محمد رضا مرادی با اشاره به اینکه این میزان اعتبار ۵۵ درصد سهم استاندارد سازی سیستم های گرمایشی مدارس استان همدان را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: سیستم گرمایشی این مدارس گاز سوز بوده که در حال حاضر به سیستم حرارت مرکزی و پکیج ارتقا یافته است.

کد خبر 2495074

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =