مشکلات سیستم آموزشی همدان زیر ذره بین قرار گیرد

همدان-فرماندار شهرستان همدان گفت: مشکلات اساسی سیستم آموزشی همدان باید زیر ذره بین قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی تعالی ظهر شنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در همدان اظهار داشت: امسال نیز حضور مردم همدان در راهپیمایی پر رنگتر از سال های پیش بود.

وی با بیان اینکه مردم ایران همیشه در صحنه حضور دارند، ابراز داشت: مردم و ملت ایران هرگاه احساس کنند که نظام به پشتیبانی آنها نیاز دارد در صحنه حاضر می شوند.

فرماندار همدان با تاکید بر اینکه در شرایطی که مذاکرات «۱+۵ » در راه است یکی از فاکتور های حساس در پیروزی در مذاکرات حضور مردم در پشتیبانی از نظام است، گفت:پشتیبانی مردم در پیروزی ایران در صحنه های بین المللی بسیار تاثیر گذار بوده کمااینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در رسانه های دنیا بازتاب داشت.

تعالی در ادامه سخنانش به اجرای سیستم آموزشی ۶-۳-۳ اشاره کرد و افزود: به هر صورت در اجرای این نظام آموزشی با مشکلاتی روبرو خواهیم بود.

وی از اجرای مانور سازماندهی برای حل مشکلات کمبود نیروی انسانی و فضای آموزشی در اجرای نظام جدید آموزشی خبر داد و بیان داشت: پس از انجام این مانور و ارائه آمار و اطلاعات می توان در این زمینه برنامه ریزی لازم را انجام داد.

فرماندار همدان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اجرای این نظام آموزشی با توجه به مشکلاتی که با آن روبروست به طور قطع در همدان تبعات منفی به همراه خواهد داشت، عنوان کرد: با توجه به کمبود فضای آموزشی و با توجه به دو هزار واحد مسکونی که در سال جدید در همدان افتتاح شد به تبع این مشکل بیشتر خواهد شد.

تعالی با تاکید بر اینکه ایجاد فضای آموزشی جدید نیاز به اعتبارات بسیاری دارد، گفت: با توجه به کاهش صادرات نفت و بلوکه شدن مطالبات ایران در خارج از کشور نمی توان انتظار زیادی در تامین اعتبار داشت.

برای حل مشکلات کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی به دنبال راهکار بود

وی اظهار داشت: باید برای حل مشکلات کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی به دنبال راهکار بود.

فرماندار همدان با اشاره به اینکه پس از اجرای مانور مجازی سازماندهی آمار و اطلاعات لازم به دست خواهد آمد، ابراز داشت: یکی از راهکار ها برای حل این مشکل در شرایط اقتصادی کنونی دونوبته کردن مدارس است.

تعالی استفاده از نقاط استیجاری را از دیگر راه حل های رفع مشکل کمبود فضای آموزش عنوان کرد و افزود: متاسفانه به دلیل عدم رعایت ساختمان سازی تراکم جمعیت در برخی مناطق بسیار بالا رفته و این موضوع موجب ایجاد مشکلات در حوزه آموزشی شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه مشکلات اساسی در همدان زیر ذره بین قرار نگرفته است، عنوان کرد: برگزاری این گونه جلسات و شوراها و بیان مشکلات می تواند اخطاری برای وجود این مشکلات در جامعه باشد.

فرماندار همدان با بیان اینکه دانش آموزان آینده سازان این مرزو بوم هستند، گفت: اجرای طرح های جدید که موجب به وجود آمدن مشکلات جدیدی در سیستم آموزشی می شود و از سویی یادگیری دانش آموزان را از لحاظ کیفی و کمی تحت تاثیر قرار می دهد باید توسط همین شورا به مرکز گزارش داده شود.

تعالی بیان کرد: چه بسا برگزاری این جلسات و بیان معضلات و چالش ها و مشکلات و ابلاغ آن به مرکز بتواند زمینه ای برای جذب اعتبار و حل مشکلات باشد.

کد خبر 2495118

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =