مدیریت فرهنگی مساجد در جذب بیشترجوانان به مسجد موثر است

همدان-مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: مدیریت فرهنگی مسجد از مهمترین رسالت های ائمه جماعات است که در جذب جوانان به مسجد موثر خواهد بود.

به گزارش خبرنگارمهر، حجت الاسلام علی دشتکی ظهر شنبه در همایش تجلیل از «اقامه کنندگان نمازجماعت صبح» استان همدان افزود: در این برهه از زمان استکبار به دنبال فتح همه سنگرهای منافع خود است بنابراین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تدابیر مقام معظم رهبری تنها مانع رسیدن استعمار و استکبار به اهدافش است.

وی اظهارداشت : امسال سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتیم و وارد سی هفتمین سال بهار آزادی شدیم چراکه امام خمینی (ره) با پشتوانه ملت بزرگ ایران استقلال را به مردم ایران، اسلام و همه آزادی خواهان دنیا برگرداند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با تاکید براینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران استقلال معنای واقعی خود را در رابطه با حکومت ها و ملت ازدست داده بود، ابراز داشت: امروز بزرگترین و محوری ترین معیار سنجش ارزش استقلال، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران متعلق به جهان اسلام و همه آزادی خواهان جهان است

حجت الاسلام دشتکی در ادامه با بیان اینکه این استقلال و سروری و حاکمیت بر تقدیرخویش، به برکت مجاهدت های ملت ایران و خون پاک شهدا به ویژه رهبری های حضرت امام خمینی (ره) و در حال حاضر تدابیر مقام معظم رهبری است، گفت: هم اکنون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تنها به ملت ایران تعلق ندارد بلکه متعلق به جهان اسلام و همه آزادی خواهان جهان است.

وی همچنین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران الگویی در مدیریت دینی و اجتماعی است، افزود: در همین راستا حاکمیت الگویی است که مردم جهان امروز به آن اقتدا می کنند.

حجت الاسلام دشتکی با تاکید براینکه ماهیت و هدف این عظمت، فرهنگی است یادآور شد: درهمین راستا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید اهتمام و مدیریت بیشتری نسبت به مسائل فرهنگی داشته باشیم و دراین زمینه فرهنگ باید حول محور قرآن و عترت باشد چرا که این دو بال نجات بخش و سعادت بخش است که ماهیت فرهنگی را حاکمیت می کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اگر در هر جامعه ای این دو بال محور اصلی فعالیت ها باشد آن جامعه هم نجات بخش خواهد بود و هم عدالت، سعادت و خوشبختی خواهد داشت اما درغیر این صورت راه به جایی نخواهد برد، اظهارداشت: در بحق قرآن و عترت مقام معظم رهبری سبک زندگی اسلامی را مطرح کرده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه در فرهنگ دینی و فرهنگی که حول محور قرآن و عترت است شاخص هایی داریم، عنوان کرد: یکی از مهمترین این شاخص ها که از زمان پیامبر مکرم اسلام و حتی قبل از آن دیده شده اینکه مساجد و اماکن مقدسه یکی از شاخص ها و محورهای اصلی هستند که باید به عنوان چشم فیاض به آنها نگاه کنیم.

مساجد، منابر و مبلغان می توانند اهداف آفرینش را درجامعه فرهنگ سازی و نهادینه کنند

حجت السلام دشتکی با بیان اینکه دراین راستا مساجد، منابر و مبلغان می توانند اهداف آفرینش را درجامعه فرهنگ سازی و نهادینه کنند و سپس به عنوان خوراک معنوی درجامعه گسترش دهند، ابرازداشت: با انجام این مهم می توان حرکت جامعه به سوی سعادت را افزایش داد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف آفرینش عبادت است و عبادت انواع مختلفی دارد، یادآورشد: سرسلسله و ستون فقرات عبادات نماز است و باید به این نکته توجه داشته باشیم که خدا به عبادت بندگانش هیچ نیازی ندارد و نخواهد داشت و به صراحت نیز می فرماید در همه امورخدا از مخلوقات خود غنی و بی نیاز است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند اگر بتوانیم جوانان را رهنمون باشیم که در چارچوب قرآن و عترت و سبک زندگی اسلامی حرکت کنند آنان شادابی و پویایی خود را حفظ می کنند، گفت: این مهم با تلاش ها و زحمات ائمه جماعات محقق می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه اقامه نماز بخشی از فعالیت های ائمه جماعات است، افزود: مدیریت فرهنگی مسجد نیز یکی از مهمترین رسالت های ائمه جماعات است که در جذب جوانان به مسجد بسیار موثر خواهد بود.

در پایان این مراسم از ۱۲۰ نفر از ائمه جماعات اقامه کننده نماز صبح در استان همدان تجلیل شد.

کد خبر 2495131

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =