۶۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه های عمرانی ودرمانی تامین

معاون ‌اداری مالی سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال جاری بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه های عمرانی و ساخت بیمارستان و درمانگاه در سطح کشور هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر رضا راعی با بیان اینکه این سازمان از بزرگترین مجموعه‌های خدماتی در کشور است، اظهار داشت: بیش از ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از ۲۱ نوع خدمت در تامین اجتماعی سراسر کشور بهره‌ می‌برند.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی از حاشیه‌سازی‌های اخیر که برای آن بوجود آمده بود خارج شده، تصریح کرد: امروز سازمان به چیزی جز ارائه خدمات به مردم نمی‌اندیشد و در این راه همه همت خود را به کار گرفته است.

وی با بیان اینکه ماهانه بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان حقوق به بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان پرداخت می‌شود، یادآور شد: بودجه سازمان تامین اجتماعی  در سال جاری تنها ۴۶ هزار میلیارد تومان یعنی یک چهارم بودجه کشور است که باید نیاز مستمری‌بگیران خود را تامین کند.

وی با اشاره به خدمات این سازمان در سطوح مختلف گفت: سازمان تامین اجتماعی از مجموعه‌هایی است که از دولت کمک مالی دریافت نمی‌کند و باید اعتبارات مورد نیازش را از طریق درآمدهای خود تامین کند.

راعی با بیان اینکه رشد و رونق اقتصادی و اشتغال در توسعه تامین اجتماعی و رونق آن موثر است، گفت: به برکت سیاست‌های جدید و درست دولت امروز سازمان تامین اجتماعی توانسته به جایگاه اصلی‌اش بازگردد که از برکات آن بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف عمرانی و بیمارستانی در دهه مبارک فجر بود.

معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بیش از ۳۹ میلیون نفر در کشور تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند، خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین اقدامات تامین اجتماعی در دو سال گذشته همراهی با دولت برای اجرای طرح تحول بزرگ نظام سلامت بود که هزینه‌های زیادی را به این سازمان تحمیل کرد، اما رویکرد خدمت‌رسانی به مردم ما را ترغیب و تشویق به حمایت از طرح و همراهی با دولت کرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ بیمارستان و دی کلینیک و ۲۷۷ مرکز درمانی سرپایی و پلی‌کلینیک در سطح کشور زیر نظر سازمان تامین اجتماعی در حال فعالیت هستند، ادامه داد: یکی از طرح‌هایی که در سال ۹۴ در سازمان در دستور کار قرار گرفته اجرای طرح نهضت IT در کشور است.

راعی با تاکید بر ارائه خدمات ارزشمند از سوی سازمان تامین اجتماعی به مردم گفت: ما در این سازمان خادم مردم هستیم و در راه رفاه اجتماعی قدم برمی‌داریم. 

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی نیز گفت : بالغ بر ۲میلیون و ۷۰۰هزار نفر از جمعیت ۶میلیونی این اسنان بیمه شده تامین اجتماعی هستند.

دکتر حمید داستانی افزود: سازمان تامین اجتماعی در حال جاضر با ۳بیمارستان و ۱۶پلی کلینیک و درمانگاه خدمات سلامتی  مورد نیاز بیمه شدگان را در قالب درمان مستقیم ارایه می کند و برای دسنرسی بهتر با بیش از ۴۰۰۰ پزشک و مرکز پزشکی  قرار داد همکاری منعقد نموده است .

وی با بیان اینکه مسیر تصمیم سازی و تصمیم گیری خود را علمی و منطقی طراحی نموده ایم اظهار داشت: امیدواریم با حمایت های مدیران ارشد سازمان بتوانیم با استفاده از حداکثر پتانسیل در مسیر اهداف تدوین شده گام های موثری برداریم.

کد خبر 2495286

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =