شهرداري تهران به استقبال اول مهر رفت

امسال شهرداري تهران با اهدا گل به دانش آموزان، در جشن بازگشايي مدارس مشاركت خواهد كرد.

 به گزارش خبرگزاري مهر ، اين تصميم در ششمين جلسه "ستاد مهر" اتخاذ شد. بر طبق اين مصوبه، سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري تهران، ضمن تقديم يك شاخه گل به هر دانش آموز، گلدانهايي از گل را نيز به مدارس اهدا خواهد كرد.

بر طبق يكي ديگر از مصوبات اين ستاد، سازمان  حمل و نقل و ترافيك تهران در جهت گسترش فرهنگ صحيح ترافيك، برنامه درسي مناسب دانش آموزان را همراه با پيامهاي ترافيكي به آنها هديه مي كند.

همچنين اين سازمان با افزايش 40دستگاه اتومبيل به اتومبيل هاي امداد و بزرگراهها، نسبت به روانتر نمودن ترافيك بزرگراهها اقدام خواهد نمود.

اين گزارش مي افزايد، بر اساس مصوبات قبلي "ستاد مهر" معاونت حمل و نقل شهرداري تهران موظف شده است با اقداماتي هم چون اطلاع رساني از طريق تابلوهاي متغير نصب شده در برگراهها و بازديد مستمر از معابر در راستاي پيش گيري از ترافيك سنگين ايام بازگشايي مدارس، اقدام نمايد.

هم چنين بر طبق اين گزارش شركت واحد اتوبوسراني، از اوايل مهر ماه با افزودن حدود 800 دستگاه اتوبوس شامل، 400 دستگاه اتوبوس جديد و 400 دستگاه اتوبوس تازه تعمير ناوگان خود، نسبت به جابه جايي دانش آموزان و ديگر شهروندان اقدام خواهد نمود. اين شركت هم چنين موظف شده است، با بازسازي ايستگاههاي اتوبوس و نصب پوسترهاي آموزشي و هم چنين آموزش رانندگان در جهت برخورد صحيح با مسافرين، سطح خدمات خود را ارتقا بخشد.

اين گزارش مي افزايد: نيروي انتظامي تهران بزرگ نيز با هماهنگي ديگر اعضاي "ستاد مهر" و با  حداكثر توان خود، در ايام بازگشايي مدارس نسبت به كنترل نظم و عبور و مرور اقدام خواهد كرد. شناسايي مدارس پرترافيك و استقرار پليس در مقابل آنها، پرواز كنترل بالگردهاي نيروهاي انتظامي و استفاده از پليس مدارس از اهم فعاليت هاي نيروي انتظامي خواهد بود.

اداره راهنمايي و رانندگي هم، بااستفاده از حداكثر از پرسنل خود محدوده ممنوعه ترافيك، تقاطع ها و معابر داراي عبور و مرور زياد را كنترل مضاعف خواهد كرد.

همچنين، سازمان تاكسيراني نيز بر طبق يكي از مصوبات قبلي ستاد مهر طي بخشنامه اي به انجمن اوليا و مربيان اعلامكرد به جهت مشكلاتي كه در رابطه با حمل و نقل دورن شهري ايجاد شده است، استفاده از تاكسي جهت سرويس اياب و ذهاب دانش آموزان ممنوع است.

اين گزارش در پايان مي افزايد: ستاد مهر به رياست دكتر بهبهاني معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران و با حضور مسوولان بخش هاي مختلف شهرداري تهران و نمايندگاني از ناحيه انتظامي و اداره راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ و آموزش و پرورش تهران از حدود يك ماه و نيم پيش فعاليت خود را آغاز نمود.

آخرين جلسه ستاد مهر فردا تشكيل خواهد شد.

کد خبر 24956

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =