رضا ساکی یادداشت‌های طنزش را کتاب کرد/ باقی بقایاتان!

رضا ساکی مجموعه یادداشت‌های طنز مطبوعاتی خود را در کتابی با عنوان «باقی بقایاتان» منتشر می‌کند.

رضا ساکی در گفتگو با خبرنگار مهر از آماده شدن کتابی از یادداشتی‌های خود خبر داد و گفت: مجموعه‌ای از طنزهای مطبوعاتی من که بیشتر در خبرگزاری ایسنا و برخی دیگر از مطبوعات منتشر شده بود را در قالب کتابی با عنوان «باقی بقایتان» برای انتشار در اختیار سوره مهر قرار گرفته است.

وی افزود: مجموعه ای از داستان های طنزم را نیز که پیش از این در مطبوعات منتشر شده و البته برخی از آنها منتشر نشده نیز در قالب کتابی با عنوان «خرده خاطرات اضافی» گردآوری کرده ام که به زودی به این ناشر برای صفحه آرایی ارائه می شود.

ساکی در ادامه در پاسخ به این که چرا طنزهای مطبوعاتی را با وجود داشن تاریخ مصرف در دست انتشار قرار داده است گفت: لزوما تمامی طنزهای مطبوعاتی طنزهایی دارای تاریخ مصرف نیستند. بخش اعظم کتاب «چرند و پرند» دهخدا نیز بر همین منوال با وجود تاریخ مصرف دار بودن کماکان خواندنی است. با این اوصاف من در بیشتر یادداشت هایم سعی داشتم درباره یک فعل و عمل صحبت کنم تا فاعل آن. یعنی به جای اینکه درباره دروغ گو حرف بزنیم ردباره دروغ صحبت کرده ام.

این طنزپرداز ادامه داد: یادداشت های این کتاب در واقع گلچینی از یادداشت‌های طنز من هستند و در انتخاب آنها سعی کرده ام به شکلی عمل کنم که اشاره های من به موضوعات قابل خواندن باشد و کتاب نیز در نهایت بدون ویرایش منتشر شود. این اتفاق منجر به این می شود که اگر در روزها و سال‌های بعد کسی بخواهد در مورد سبک طنزنویسی معاصر پژوهشی بکند به عنوان یک نمونه، این یادداشت‌ها بدون ویرایش در دسترس او خواهند بود.

یادآوری می شود رضا ساکی در حال حاضر سردبیری روزنامه طنز «وقایع تهرانیه» را بر عهده دارد.

کد خبر 2495719

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =