طرح استفاده از  «تبلت» در مدارس کشور اجرا می شود

مشهد- رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح استفاده از تلبت به صورت آزمایشی در مدارس کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو نظری در حاشیه گردهمایی روسای ادارات فناوری اطلاعات، آموزش نیروی انسانی و طرح و برنامه کشور در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: استفاده از تبلت به عنوان وسیله آموزشی نوین و به صورت آزمایشی در چند مدرسه تهران انجام شد که علاوه بر بازخورد خوبی که در آموزش دانش آموزان داشت والدین نیز از آن رضایت داشتند.

نظری گفت: از سال آینده این طرح در سطح کشور و به صورت محدود اجرا می شود و در این زمینه امیدواریم خیرین و اولیا با مشارکت خود ما را در انجام بهتر این طرح یاری کنند.

وی همچنین سیاست های آینده وزارت آموزش و پرورش را برمبنای سیاست انقباضی سال گذشته عنوان کرد و گفت: ساماندهی نیروی انسانی مطلوب با رویکرد بهره وری و استفاده حداکثری از توان ظرفیت نیروی انسانی بدون ایجاد فناوری اطلاعات میسر نیست.

وی ادامه داد: افتتاح مرکز داده آموزش و پرورش به عنوان مهمترین مرکز داده استاندارد در تهران مستقر است و با ارسال همه اطلاعات ادارات آموزش و پرورش استان ها به این مرکز به تجمیع اطلاعات و مدیریت داده ها خواهیم پرداخت.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش افزود: با راه اندازی پرتال همگام تمام مدارس کشور می توانند در یک مجموعه اتوماسیون اداری خود را ایجاد کنند.

وی در خصوص انتخاب معلم نمونه نیز در پاسخ به مهر گفت: در سال های گذشته انتخاب معلم نمونه به صورت استانی، منطقه ای و کشوری صورت می گرفته که در سال جاری برای انتخاب معلم به بازنگری شیوه ها و شاخص های انتخاب معلم نمونه پرداختیم.

وی ادامه داد: برای این که بتوانیم معلم نمونه را با معیارهایی که هم مورد پسند جامعه و هم مطابق آیین نامه ها باشد انتخاب کنیم جشنواره جلوه های ملعمی را با همکاری روابط عمومی آموزش و پرورش برگزار کردیم و به این صورت انتخاب معلم نمونه به صورت تخصصی رقم خواهد خورد.

کد خبر 2496039

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha