فيلتر گذاري و مسدود كردن سايتها راه علاج نيست

رييس كميته ارتباطات و مخابرات مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در باره فيلتر گذاري و مسدود كردن سايتها گفت : اين كار ، راه علاج نيست .

رييس كميته ارتباطات و مخابرات مجلس شوراي اسلامي در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار پارلماني خبرگزاري مهر با انتقاد از روند فيلتر گذاري و مسدود كردن سايتهاي اينترنتي گفت : معتقدم اين مسائل و مشكلات به صورت اساسي و اصولي و علمي قابل حل است وبه جاي فيلتر گذاري و مسدود كردن سايتها آگاهي عمومي جامعه را افزايش دهند.
اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با بيان اين كه در شرايط فعلي اين اقدام  روي سايتهاي غيراخلاقي ضروري است گفت: با ارتقاي آموزش و آگاه كردن جامعه  و تربيت اسلامي مي توان برمسايل و معضلات اخلاقي چيره شد ولي بستن سايتها راه علاج نيست.
عضو كميسيون صنايع ومعادن مجلس شوراي اسلامي مسدود كردن سايتهاي اطلاعاتي ، خبري و سياسي را نادرست خواند وگفت:نبايد كاري كنيم كه مردم گمان كنند حكومت از انتشار و گردش اطلاعات و اخبار هراس دارد.
علي حسيني با بيان اين كه درعصر تكنولوژي ارتباطات و فناوري اطلاعات مردم نبايد احساس ضعف اطلاعات كنند و به دنبال كسب خبر از طرق ديگر از جمله راديو هاي بيگانه و  ماهواره ها باشند، گفت: اگر فضايي ايجاد كنيم كه همه حرف خود را بزنند و در همين سايتها نيز پاسخ آنها را بدهيم، ديگر نيازي به اين گونه زد وبندها نيست.
نماينده مردم نهاوند گفت: مجلس شوراي اسلامي تلاشهاي زيادي را در اين خصوص انجام داده و قوانيني را نيز به تصويب رسانده است اما شوراي نگهبان با توجه به مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي نظر مجلس رارد كرده است.
وي افزود: مسدود كردن سايتهاي خبري و سياسي افكار عمومي راحساس تر مي كند و مردم با حرص و ولع بيشتري اخبار را پيگيري مي كنند كه اين امر آثار زيانباري را به دنبال خواهد داشت و اين باور را در ذهن جامعه تقويت مي كند كه حكومت كتمان حقيقت مي كند.
رييس كميته ارتباطات و مخابرات مجلس با اشاره به تعداد سايتهاي خبري و اطلاع رساني گفت : بيش از پانصد سيستم ISP در كشور دائر است كه تاهفته گذشته 120 مورد از آنها مسدود شده است.
علي حسيني گفت: مذاكرات زيادي با مسوولين ذيربط انجام شده است و آنان نيز برخورد غيرمنطقي با اين موضوع را به مصلحت نظام ندانستند و خواستار برخورد اصولي و ريشه اي با اين قضيه شدند.
کد خبر 2498

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha