رویارویی کمالوند و قلعه نویی/ امید تراکتوری‌ها به برد تیم همشهری

تبریز – در ادامه رقابت های هفته بیست و یکم لیگ برتر عصر امروز دو تیم آبی پوش گسترش فولاد و استقلال در تبریز به مصاف هم می روند تا دوباره فوتبالدوستان شاهد جدال حساس کمالوند و قلعه نویی در تبریز باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین روز هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال که با عنوان سالگرد قیام مردم تبریز و ولادت حضرت زینب(س) نامگذاری شده است، تیم‌ های گسترش فولاد تبریز با استقلال تهران در ورزشگاه اختصاصی آبی پوشان تبریزی در بنیان دیزل و با قضاوت احمد صالحی و کمک های حسن ظهیری، سجاد طوری و علی صفایی از ساعت ۱۵ عصر جمعه به مصاف هم می روند.

تک امتیازی که به کار هیچ کس نمی آید

نگاهی به وضعیت این دو تیم آبی پوش در جدول نشان می دهد که تک امتیاز و تساوی به کار هیچ یک از این دو تیم نمی آید چراکه آبی پوشان پایتخت با کسب یک امتیاز با تراکتورسازی هم امتیاز می شوند ولی به دلیل تفاضل گل پایین تر از قرمزپوشان تبریزی قرار می گیرند و این امر برای استقلالی که می تواند با کسب سه امتیاز به صدر جدول برسد خوشایند نیست.

هم اکنون استقلال از ۲۰ بازی ۳۷ امتیاز دارد و در مکان سوم جدول و پایین تر از تیم های نفت و تراکتورسازی قرار گرفته و سپاهان نیز جدی ترین تعقیب کننده این تیم است که با همین تعداد بازی و امتیاز از جهت تفاضل گل پایین تر از استقلال تهران قرار گرفته و می تواند با پیروزی برابر تیم همشهری ذوب آهن در بازی عصر امروز و نیز عدم پیروزی استقلال در تبریز خود را تیم اول جدول رده بندی ببیند.

دیدار تیم های استقلال تهران و سپاهان اصفهان

شرایط در پایین جدول نیز کاملا مشابه است و برد و باخت ها شرایط تیم ها را به کل تغییر می دهد تا جایی که گسترش فولاد از ۲۰ بازی گذشته خود تنها ۱۸ امتیاز دارد و در مکان پانزدهم جدول ۱۶ تیمی لیگ قرار گرفته و می تواند با کسب سه امتیاز برابر آبی پوشان تهرانی خود را تا رده ۱۱ بالا بکشد.

راه آهن، ملوان، نفت مسجد سلیمان و استقلال خوزستان جدی ترین رقبای گسترش فولاد در ته جدول هستند که هر کدام برای بقا در تلاش هستند و امیدوارند هم خودشان پیروز زمین باشند و هم رقیبان پایین جدولی شان در دیگر رقابت ها موفقیتی بدست نیاورند.

پس با این شرایط آبی پوشان تبریزی برای پیروزی وارد میدان می شوند تا شرایط خود را در جدول بهبود بخشند و استقلالی ها هم می توانند با کسب هرسه امتیاز تا صدر جدول بالا بیایند.

دو تیم همشهری به کمک هم می آیند

پیروزی خارج از خانه روز گذشته تراکتورسازی برابر نفت مسجد سلیمان باعث شد تا با کسب سه امتیاز پیروزی، فاصله قرمزپوشان تبریزی تا صدر جدول به یک امتیاز برسد و آنها موقتا به رده دوم برسند.

همچنین این پیروزی روحیه ای مضاعف به دیگر تیم تبریزی داد چراکه نفت مسجد سلیمان حریف آنها در ته جدول بعد از هفته ها نتایج خوب در خانه شکست خورد و از ته جدول فاصله چندانی نگرفت. تراکتورسازی با این پیروزی به تیم همشهری کمک کرد تا با برد مقابل استقلال تهران به رده های بالاتر برسد.

دیدار تیم های تراکتورسازی تبریز و پدیده مشهد

از آن سو گسترش فولاد نیز عصر امروز با تیمی پیکار می کند که یکی از رقبای اصلی تراکتورسازی در فتح جام است، این دیدار هم برای تراکتورسازی و هم برای گسترش فولاد از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که گسترش با برد در این دیدار با ۲۱ امتیاز امیدوارانه تر به آینده نگاه می کند و همچنین با شکست استقلال در این بازی، تراکتورسازی فرصت پیدا می کند تا فاصله امتیازی خود با صدر جدول را به حداقل برساند.

تغییری که به سود گسترش فولاد است

تیم گسترش فولاد بازی‌های خانگی خود را در ورزشگاه اختصاصی برگزار می ‌کند ولی سه بازی این تیم برابر تراکتورسازی، استقلال و پرسپولیس تهران طبق توافق صورت گرفته باید در ورزشگاه یادگار امام انجام می ‌شد که با این شرایط همواره تیم گسترش فولاد که در زمین خود تمرین می ‌کند از شرایط میزبانی در این سه بازی سخت محروم بود.

در روزهای گذشته و با درخواست گسترش فولاد و موافقت شورای تامین آذربایجان شرقی این دیدار مهم در ورزشگاه خانگی تیم آبی پوش تبریزی واقع در بنیان دیزل برگزار می‌ شود و این تغییر می تواند کمکی برای گسترش فولادی ها در بازی عصر امروز باشد.

دیدار تیمهای فوتبال تراکتورسازی و گسترش فولاد

کرار بازهم خبرساز شده است

روز گذشته کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام کرد تا صدور حکم جدید، کرارجاسم می تواند تیم فوتبال استقلال را در رقابت های لیگ برتر همراهی کند، این در حالی بود که امیر قلعه نویی سرمربی استقلال این بازیکن پرحاشیه را به تبریز نبرده بود و این حکم نیز باعث اعتراض قلعه نویی در نشست خبری قبل از بازی شد.

قلعه نویی با بیان اینکه محرومیت کرار قانونی نبوده است، گفت: اصلا کرار را به تبریز نیاوردیم و بعد با حکم کمیته انضباطی متوجه شدیم که او محروم نیست، کرار جزو لیست ۱۸ نفره نیست و اگر محرومیتش بخشیده شده باید ببینیم شرایط چطور می شود ولی بدون شک برخی موضع گیری ها علیه بنده است.

از سخنان سرمربی تیم استقلال به نظر می رسد قرار است تبریز بی سر و صدا به تبریز بازگردد و وی قصد دارد سرمربی گسترش فولاد را در بازی امروز غافلگیر کند ولی در مقابل کمالوند نیز اظهارات جالبی در خصوص جاسم کرار داشت.

کمالوند در نشست خبری برای استقلالی ها خط و نشان کشید و با بیان اینکه این بازیکن عراقی توسط فراز کمالوند و با تیم تراکتورسازی به لیگ ایران معرفی شده است، گفت: استقلال را با کرار و یا بدون کرار شکست می دهیم، کرار را بهتر از هرکسی می‌شناسم و اگر کرار در ترکیب استقلال حضور داشته باشد، این تیم متضرر می‌ شود و با شناختی که از این هافبک عراقی دارم به راحتی وی را مهار می کنیم.

از طرف دیگر به نظر می آید جاسم کرار بازيکن محبوب سرمربي گسترش فولاد با تعليق از محروميت به جمع بازيکنان تيم استقلال بازمي‌ گردد.

جاسم کرار حالا باید در برابر سرمربی سابق خود که در مصاحبه هایش نیز از علاقه شدید خود به کمالوند خبر داده قرار بگیرد و این امر می تواند بر زیبایی های این بازی اضافه کند.

شکست ناپذیری قلعه نویی برابر کمالوند

شاگردان تیم های فراز کمالوند و امیر قلعه نویی تاکنون چهار بار به مصاف هم رفته اند که یک دیدار مساوی شده و سه بار تیم های قلعه نویی پیروز بوده است، کمالوند تاکنون برابر قلعه نویی پیروز نشده است و قلعه نویی نیز برابر تیم های کمالوند شکست نخورده است.

شکست ناپذیری کمالوند برابر استقلال

فراز کمالوند در دوران سرمربیگری تاکنون چهار بار در لیگ برتر با استقلال روبرو شده که تیم های تحت هدایت وی هرگز از استقلال شکست نخورده اند و در سه مسابقه به تساوی و در یک بازی پیروز شده اند که این امر می تواند روحیه ای به شاگردان کمالوند تزریق کند.

فراز کمالوند

امیر قلعه نویی نیز در دوران سرمربی گری تاکنون سه بار با گسترش فولاد روبرو شده که دو برد و یک تساوی نتیجه این رقابت ها بوده است.

۹ بازی و هفت امتیاز

کمالوند پس از پایان هفته یازدهم لیگ برتر و شکست خانگی گسترش فولاد مقابل پدیده مشهد جایگزین مهدی تارتار شد تا بلکه با ایجاد یک شوک مثبت این تیم تبریزی نتایج بهتری کسب کرده و جایگاه خود را در جدول رده بندی ارتقا دهد ولی در ۹ بازی اخیر تیم تبریزی وی فقط هفت امتیاز بدست آورده است.

طی این ۹ هفته گسترش فولاد صاحب یک پیروزی برابر راه آهن در زمین خودی با نتیجه دو بر صفر شده و مقابل تیم های صبای قم، تراکتورسازی، سپاهان و سایپا شکست خورده و در برابر تیم های پرسپولیس، استقلال خوزستان، پیکان و نفت مسجدسلیمان نیز به نتیجه ای بهتر از تساوی دست نیافته است.

تدارک تراکتوری‌ها برای حضوری پرشور در بازی گسترش فولاد

نکته جالب دیگر درخصوص بازی عصر امروز تدارک تراکتوری‌ها برای حضوری پرشور در بازی گسترش فولاد و استقلال در ورزشگاه بنیان دیزل است تا جایی که احساس می شود امروز ورزشگاه با حضور پرتعداد طرفداران تراکتورسازی که به هیچ وجه دوست ندارند استقلال در این بازی نتیجه بگیرد پر شود.

دیدار تیمهای فوتبال تراکتور سازی و استقلال

البته فراز کمالوند نیز از مردم آذربایجان شرقی و استان های دیگر که طرفدار تراکتورسازی هستند درخواست کرد تا برای حمایت و کمک به بقای دیگر تیم محبوب تبریزی به ورزشگاه بیایند و گسترش فولاد را در برابر استقلال تنها نگذارند.

بازی‌های سخت باقی مانده برای شاگردان کمالوند

نگاهی به بازی های باقی مانده گسترش فولاد در لیگ برتر نشان می دهد که این تیم کار سختی برای بقا در لیگ برتر پیش رو دارد و حداقل پنج بازی باید با تیم های مدعی از جمله استقلال در تبریز، نفت در تهران، فولاد در تبریز، تراکتورسازی در تبریز و ذوب آهن در اصفهان برگزار کند.

بازی رفت دو تیم گسترش فولاد و استقلال شهریور ماه در تهران سه بر صفر به سود استقلال میزبان تمام شد، سال گذشته بازی رفت دو تیم در تبریز به سود استقلال تهران خاتمه یافته بود ولی در تهران گسترش فولاد موفق به متوقف کردن استقلال و کسب یک امتیاز شده بود.

محمدرضا علی اشرفی

کد خبر 2501284

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =