موسسات قرآنی بازوی تبلیغات اسلامی/ اطلس قرانی ورامین تهیه می شود

ورامین-شهرستان ورامین از جمله شهرستان هایی است که بر اساس بافت مذهبی و دینی در زمینه های قرآنی از جایگاه مهمی برخوردار است و حال با تصمیم مسئولان قرار است برای این شهرستان اطلس قرآنی تهیه شود.

اطلسی که به دنبال تجمیع و ساماندهی فعالیت های قرآنی است

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان ورامین از دیرباز از مراکز مهم فعالیت های قرآنی، مذهبی و دینی در سطح استان تهران محسوب شده و همواره از این شهرستان به عنوان یکی از  مراکز مهم قرآنی استان یاد می شود.

شهرستان ورامین دارای بافت سنتی و با مردمی متدین و مذهبی است که همین امر سبب توجه ویژه به مباحث قرآنی و دینی در این دیار شده و هر ساله شاهد افتخار آفرینی جوانان و نوجوانان این دیار در فعالیت های قرآنی، مذهبی و فرهنگی هستیم.

قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و بدلیل جو خفقانی که رژیم پهلوی به واسطه حضور مردم این دیار در قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲  ایجاد کرده بود، پرورش استعدادهای قرآنی و مذهبی به صورت مخفیانه صورت می گرفت.

پتانسیل شهرستان ورامین در زمینه های قرآنی

اگرچه شهرستان ورامین در زمینه های قرآنی و فرهنگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیشرفت و دستاوردهای مهم و غیر قابل انکاری را به دست آورده است اما هنوز این شهرستان می تواند در این زمینه به موفقیت های بیشتری برسد.

از چندین سال گذشته سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان متولی گسترش و تعمیق فعالیت های قرآنی با تأسیس موسسات قرآنی و اعطای مجوز به فعالان این عرصه تلاش کرد تا این موسسات را به عنوان پرورش دهندگان علوم قرآنی در سراسر  کشور مطرح کند.

مصوبه شورای فرهنگ عمومی مبنی بر تهیه اطلس قرآنی

در شهرستان ورامین نیز تشکیل موسسات قرانی طی سال های اخیر رشد قابل قبولی را داشته و نوجوانان و جوانان فراوانی با حضور در این موسسات به یادگیری علوم قرآنی می پردازند اما هنوز پتانسیل و ظرفیت کنونی شهرستان در زمینه قرآنی بیش از دستاوردهای موجود است.

شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین در جلسه اخیر خود با اشاره به ضرورت تجمیع فعالیت های قرآنی و ثبت موسسات قرآنی، تهیه اطلس قرآنی که در برخی مراکز استان های اجرایی شده است را مصوب کرد و از اداره تبلیغات اسلامی خواست نسبت به این موضوع اقدامات لازم را انجام دهد.

موسسات قرآنی به عنوان بازوی اداره تبلیغات اسلامی ورامین محسوب می شوند

حجت الاسلام رضا غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت گسترده موسسات قرآنی در سطح شهرستان ورامین اظهار داشت: موسسات قرآنی به عنوان بازوی اداره تبلیغات اسلامی ورامین برای گسترش و تعمیق فعالیت های قرآنی محسوب می شوند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین افزود:  خوشبختانه در طول سالهای اخیر فعالیت موسسات قرآنی با استفاده از راهکارهای جدید در سطح شهرستان گسترش پیدا کرده است و نزدیک به چهل موسسه قرانی در ورامین به تربیت حافظان و قاریان قرآن مشغول هستند.

تهیه اطلس قرآنی به منظور  گسترش و منظم سازی فعالیت های قرآنی

وی با اشاره به نظارت و ارزیابی موسسات قرانی توسط اداره تبلیغات اسلامی ورامین ادامه داد: موسسات قرآنی فعال در سطح شهرستان ورامین مورد رصد و ارزیابی قرار می گیرند و به منظور تشویق موسسات برتر، هرساله از موسسات قرآنی فعال طی مراسمی تجلیل به عمل می آید.

غلامی اضافه کرد: در جلسه اخیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین، تهیه اطلس قرآنی با هدف گسترش و تجمیع فعالیت های این حوزه به تصویب رسید که کار فرهنگی خوب و مهمی محسوب می شود و اداره تبلیغات اسلامی برای تهیه این اطلس تلاش خواهد کرد.

این مسئول گفت: گسترش و نشر معارف قرآنی از مهمترین برنامه های موسسات قرآنی در سال جاری بود که با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به علوم قرآنی تلاش می شود تا در سال ۹۴ گام های موثرتری در این حوزه برداشته شود.

کد خبر 2501358

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =