۳۷ هزار شهید برای مبارزه با مواد مخدر تقدیم شده است

فیروزکوه - رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ویژه شرق استان گفت: برای مبارزه با مواد مخدر تاکنون ۳۷هزار شهید و۱۲هزار جانباز تقدیم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز سرهنگ فلاح رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان فیروزکوه که با حضور ابوالقاسم مهری فرماندار و اعضای این شورا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: بحث  مبارزه با موادمخدر در دنیا به ویژه در ایران با توجه به اینکه در همسایگی افغانستان و خط ترانزیتی واقع شده از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به افزایش تعداد مصرف کنندگان موادمخدر در کشور گفت: متاسفانه روز به روز تمایل افراد به ویژه جوانان به موادمخدر صنعتی از جمله شیشه در کشور رو به افزایش است که نتیجه و تبعات منفی در جامعه بدنبال خواهد داشت.

تقدیم ۳۷ هزار شهید برای مبارزه با مواد مخدر

رییس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شرق استان از کشف سالانه سی در صد مواد مخدر در کشور خبر داد و یاداور شد: با توجه به اینکه نرم جهانی کشف مواد مخدر در جهان تنها ۱۰تا۱۵در صد است اما مامورین پرتلاش ناجا با تقدیم ۳۷هزار شهید و۱۲هزار جانباز، هزینه ها و زحمات فراوانی در راه مبارزه با مواد مخدر متقبل شدند.

سرهنگ فلاح توجه به مسایل فرهنگی جامعه و سرمایگذاری در بحث پیشگیری و درمان موادمخدر را بسیار مهم برشمرد و تاکید کرد: باید همه دستگاهها و کمیته های عضو شورا با تحقیقات و شناسایی معضلات حوزه پیشگیری و درمان به امر مبارزه با مواد مخدر اهتمام ورزند.

بسیاری از آسیب ها به دلیل نبود آموزش است

همچنین در ادامه نشست فرماندار فیروز کوه به عنوان رییس شورای هماهنگی مواد مخدر شهرستان فیروزکوه اعتیاد را یک پدیده شوم اجتماعی دانست واظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی در طول این ۳۶سالی که از عمر انقلاب می گذرد همواره توجه وعزم جدی به امر مبارزه بامواد مخدر داشته است.

ابوالقاسم مهری توجه به مسائل فرهنگی در کنا رمسائل اقتصادی کشور را مهم خواند وافزود: بسیاری از آسیب های  جامعه در نتیجه  ضعف در حوزه فرهنگ و نبود آموزش مناسب در زمینه پیشگیری از مواد مخدر در جامعه  ایجاد شده است.

وی با اشاره به عزم جدی  حکومت و دولت  در امر مبارزه با مواد مخدر در کشور هشدار داد: به شدت با دستگاههایی که در وظایف محوله در حوزه مبارزه، پیشکیری و درمان مواد مخدر اهمال و سستی می کنند برخورد خواهد شد، چراکه مبارزه با  پدیده شوم موادمخدر یک نهضت وعزم جدی را می طلبد.

 

 

کد خبر 2505111

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =