اتاقهای بازرگانی همت خود را صرف به روزآوری صنایع کنند

اصفهان – رئیس خانه صنعت و معدن ایران گفت: لازم است اتاقهای بازرگانی با تحقیق و پژوهش در کشورهای مختلف دنیا همت خود را صرف به روز کردن صنایع مطابق خواسته و زمینه مورد نیاز کشورهای جهان کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالوهاب سهل آبادی عصر امروز در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی استان با اصحاب رسانه اظهار داشت: اندیشه فعالان اقتصادی استان این است که برای رفع مشکلات اقتصادی کشور و استان گام برداریم و بر این باوریم که حق اندیشدن صرف به منافع خودمان را نداریم.

وی با طرح این موضوع که افتصاد کشور نمی تواد در اختیار تعداد محدودی باشد در حالی که ۸ هزار واحد صنعتی استان دچار مشکل هستند، افزود: در شرایطی که ماشین آلاتی که در کشور خودمان نیز ساخته می شود از چین خریداری و تا دو برابر تسهیلات نیز به آنها تعلق می گیرد چگونه انتظار پیشرفت صنایع داخلی می رود.

رئیس خانه صنعت و معدن ایران تاکید کرد: در جلسه اتاق بمبئی تمامی کشورهای خارجی که که بر سر میز ایرانی ها می آمدند به جای اینکه اجناس مورد عرضه ما را بشناسند تنها به دنبال این فروش کالای خود به ما بودند.

وی با بیان اینکه چابهار تنها ۸۰۰ کیلومتر با بمبئی فاصله دارد اما این شهر سیمان خود را از کشور دیگری وارد می کند، گفت: این مسایل نشانه ضعف ما در شناسندن ظرفیت های ما به دنیا است.

سهل آبادی با اشاره به اینکه حداقل ۵۰ اتاق در دنیا داریم که می توانیم به سرعت با آنها ارتباط برقرار کنیم، بیان داشت: اتاق ها باید به دنبال این هدف باشند که دنیا به طور مثال در زمینه فرش چه زمینه  اقتصادی را می پسندد تا مطابق این خواسته صنایع خود را تولید کنیم.

سهل آبادی در ادامه با اشاره به دور جدید انتخابات اتاق بازرگانی تاکید کرد: تمام صنعتگران استان در خانه صنعت و معدن نقش مهمی دارند و امیدواریم با کارگروهی و فکری و استفاده از نخبگان کشور اتاق جدیدی شکل بگیرد که فعالان اقتصادی در آن فعالیت داشته باشند.

جایگاه جهانی برای محصولات شاخص خود نداریم

در ادامه این نشست سید وحید دزفولی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی استان اصفهان اظهار داشت: امسال برای نخستین بار بخش کشاورزی در اتاق کرسی می گیرد.

وی با اشاره به اینکه تولید کشاورزی استان ۱۰۵ میلیون تن است، ابراز داشت: در شش رقم از محصولات کشاورزی مانند سیب درختی، خرما، زیره و زعفران در رنکینگ های نخست جهانی قرار داریم اما در سهم جهانی جایگاهی برای کشور کسب نکردیم که باید با همدلی و وفاق رتبه مناسب خود در جهان را کسب کنیم.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی استان اصفهان ابراز داشت: در اصفهان تنها دو شرکت دانش بنیان در زمینه کشاورزی فعالیت دارند که امیدواریم با کسب کرسی در اتاق بازرگانی این بخش فعالتر به کار خود ادامه دهد.

کد خبر 2508484

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =