برنامه ریزی در آموزش پرورش باید فارغ از جناح بندی باشد

زنجان-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: برنامه ریزی در آموزش پرورش باید فارغ از جناح بندیها و دسته بندیهای سیاسی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی خاتمی ظهر دوشنبه در همایش مربیان و معاونان پرورشی و مشاوران مدارس  افزود: فضای آموزش و چپرورش باید فارغ از جناح بندیها و دسته بندیهای سیاسی باشد  تا مشکلات و کاستی های  مجموعه مرتفع و نقاط قوت تقویت شود.

وی ادامه داد: اگر تحول بنیادین در جامعه بهترین قانون باشد ولی مجری آن اعتقاد نداشته باشد هیچ‌گاه خروجی موفق نخواهد بود و از تجربیات موفق معلمان در این زمینه استفاده شود و به این موضوع نگاهی علمی و دلسوزانه داشته باشیم.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه نداشتن برنامه‌ریزی دلیل اصلی ضعف در امور پرورشی است افزود: دانش‌آموزان امانت یک نسل در دست معلمان هستند و سعی شود برای رضای خداوند گام برداشته شود در این صورت نیز خداوند کمک می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خروجی آموزش و پرورش دانش آموزانی هستند که با قضاوتی منصفانه و دیدی واقع بینانه، آموزش و پرورش، خانواده و دولت از این خروجی راضی نیستند و یا برای آنان ایده آل نیست.

حجت الاسلام خاتمی افزود: سه دسته در ارتباط با آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند اولین گروه خانواده‌ها هستند که فرزندان آن‌ها ثمره عمر و زندگی آن‌ها است.

وی ادامه داد: دومین گروه معلمان و سومین گروه دولت است در تمام دنیا توجه دولت‌ها هم از نظر کمی و هم کیفی به نسل جوان و نوجوان است، به گونه‌ای که آمار بودجه هر کشوری پس از آمار دفاعی دومین رتبه را دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان افزود: آموزش و پرورش نیز به عنوان ضلع دوم تربیت نسل جوان و نوجوان، بزرگ‌ترین لشکر آماده به خدمت از نظر سیستم کارمندی و اداری را دارد این در حالی است که اصلی‌ترین سرمایه یک کشور نیروی انسانی و پایه اولیه آن گروه جوان و نوجوان هستند.

حجت‌الاسلام خاتمی افزود: اشکال این عدم رضایت، نداشتن برنامه‌ریزی و مقطعی عمل کردن است، به همین جهت است که در استان زنجان آمار قبولی در کنکور بسیار پایین است، البته باید تاکید کرد نباید از معلمان انتظار معجزه داشت، چرا که معتقدیم با وجود تمام کاستی‌ها فرهنگی‌ترین صنف جامعه معلمان هستند.

کد خبر 2510114

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =