حمایت نهاد ریاست جمهوری ازمحیط زیست باخرید تابلوی نقاشی حیات وحش

همزمان با روز جهانی حیات وحش برای نخستین بار مزایده تابلوهای نقاشی با موضوع حیات وحش ایران به نفع طبیعت و محیط زیست کشور در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این مراسم با حضور سید محمد مجابی معاون امور حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست، مجید خرازیان مقدم مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان و جمعی از فعالان و هنرمندان برگزار شد.

آثار نقاشی رنگ روغن هنرمند ایرانی استاد احمدپور که به نفع محیط زیست به مزایده گذاشته شد، از مهم ترین بخش های این برنامه بود.

یوزپلنگ آسیایی، خرس سیاه بلوچی، شیر ایرانی، هما، پلنگ ایرانی از جمله نقاشی هایی بودند که در این مراسم مزایده به فروش رسیدند و نهاد ریاست جمهوری نیز با خرید یکی از تابلوهای نقاشی به مزایده گذاشته شده حمایت خود را از محیط زیست ایران اعلام کرد.

اجرای موسیقی توسط گروه موسیقی محیط زیستی خورشید سیاه و همچنین امیر تاجیک از خوانندگان مطرح پاپ کشور از دیگر برنامه های جنبی مزایده تابلوهای حیات وحش بود.

تاجیک با بیان اینکه محیط زیست بدون درخت و حیات وحش معنایی ندارد و زندگی انسان بی این ها هیچ زیبایی ندارد، از هنرمندان خواست برای کمک به محیط زیست ایران متحد شوند.

وی با تقدیر از انجام چنین اقداماتی، تاکید کرد: محیط زیست ایران نیاز به فرهنگ سازی دارد و من به نوبه خود قول می دهم برای این منظور تلاش کنم و حتی موزیکی در این خصوص تهیه کنم.

بودجه تخریب محیط زیست بیش از بودجه حفظ محیط زیست است

مجید نوائیان مدیر موزه حیات وحش دارآباد نیز با انتقاد از اینکه بودجه تخریب محیط زیست به واسطه فعالیت های عمرانی همچون سدسازی بیش از بودجه حفظ محیط زیست است، گفت: حیات تمدن بشر وابسته به حیات محیط زیست و حفظ گونه های گیاهی و جانوری است و از این رو همه باید برای احیای محیط زیست ایران و حیات وحش این مرز و بوم تلاش کنند.

نوائیان با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی، همچنین تعریف توسعه پایدار در جهان، اظهار کرد: توسعه پایدار بدون حفظ محیط زیست ممکن نیست و بر طبق اصل ۵۰ قانون اساسی همه ما مکلف هستیم هر کجا روند توسعه مخالف حفظ محیط زیست بود، مانع آن شویم.

وی با تاکید بر اهمیت مدیریت یکپارچه در این حوزه، از تمامی فعالان و دوستداران محیط زیست کشور خواست برای قدرتمند تر شدن سازمان حفاظت محیط زیست و جلوگیری از تضعیف جایگاه حاکمیتی و نظارتی این سازمان تلاش کنند.

نوائیان گفت: به تمام دوستداران حیات وحش کشور اطمینان میدهم تلاش و توان مضاعف خود و مجموعه ام را به کار می گیرم تا در حفظ و احیاء حیات وحش ایران موثر باشم.

بر اساس پیشنهاد ارایه شده در شانزدهمین نشست متعاهدین کنوانسیون سایتیس (کنوانسیون منع تجارت گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر انقراض) در سال ۲۰۱۳ به سازمان ملل متحد، این سازمان طی نشست عمومی خود در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۳ ، روز سوم مارس (۱۲ اسفند) مصادف با تاریخ پذیرش کنوانسیون سایتیس در تاریخ ۱۹۷۳ را به عنوان روز جهانی حیات وحش معرفی کرده است.

کد خبر 2511629

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =