سعی کنید با رفتار و عمل خود دیگران را به اسلام ترغیب کنید

آیت الله جوادی آملی در دیدار با جمعی از اساتید و دانشجویان ممتاز دانشگاه مجازی المصطفی(ص) گفت: سعی کنید با رفتار و عمل خود دیگران را به اسلام ترغیب کنید.

به گزارش خبرگزاری مهر، تعدادی از اساتید و دانشجویان ممتاز دانشگاه مجازی المصطفی(ص) از کشورهای مختلف و همچنین جمعی از مدیران مدارس شیعی کشور هند با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با  آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.

وی در این دیدار بیان گفت: عصاره دعوت انبياء الهی اين است که انسان يک موجود کريم و بزرگوار است؛ کرامت انسان ذاتي او نيست بلکه به استناد خلافت اوست و معناي خلافت اين است که خليفه، حرف مستخلف‌عنه را بفهمد، باور کند، عمل کند و منتشر کند تا خلیفه کريم بشود.

آیت الله جوادی آملی تفکر اومانیستی را ریشه مشکلات جامعه جهانی در عصر حاضر عنوان کرد و اظهار داشت: آنچه مشکل جهان کنوني است و دامنگير انسان شده این اشتباه دردناک است که انسان کنوني، جانشيني خدا را که بسيار مقدس است با جايگزيني خدا يعني اومانيسم اشتباه گرفته است، انسان ِ عصر حاضر به جاي اينکه بفهمند جانشين خداست و باید حرف خدا را بزند، خود را جايگزين خدا مي‌داند، خود را صاحب‌نظر مي‌داند و با نظر خود مي‌خواهد جهان را اداره کند!!

معظم له با اشاره به وظیفه خطیر عالمان، محققان و دين‌پژوهان در بازگرداندن بشر به صراط مستقیم اذعان داشت: وظيفه شما عالمان، محقّقان و دين‌پژوهان این است که جامعه بشر را از خطر ابتلا به تفکر اومانیستی نجات دهيد.

وی ادامه داد: خداوند به ما دستور داد شما دين را به مردم ابلاغ کنيد و فرمود حرف‌هايي که من مي‌زنم حرف‌هاي دل‌آشنا و فطرت‌پذير است لذا شما خودتان اين حرف‌ها را خوب بفهميد و عمل کنيد آنگاه وقتي حرف از دلِ شما برآمد دیگران حرف‌هاي شما را مي‌پذيرند.

آیت الله جوادی آملی در پایان جوانان غربی را به تحقیق درباره اسلام حقیقی دعوت کردند و اذعان داشت: قبل از اينکه جوان‌ها را به دانشمند شدن و به عالِم شدن دعوت کنيم، بر همه ما فراگيري و تحقيق واجب است اصل اول آن است که بر هر کسي فراگيري دستورهاي دين واجب است اما طبق روايتي که مرحوم کليني(رضوان الله عليه) در کتاب شريف کافي در باب علم از معصوم(عليه السلام) نقل کرده است، خداوند بر هيچ جاهلي، تعلّم را واجب نکرد و از هيچ جاهلي تعهّد نگرفت مگر اينکه قبل از تعهّد از جاهل، از عالمان تعهّد گرفته است که آ‌نها را تعليم بدهند.

وی ادامه داد: هيچ جواني مثل لوح نانوشته خلق نشده، بنابراين چه خواهرها، چه برادرها بايد حوزه‌هاي علميه داشته باشند، معارف قرآن و عترت را عالمانه و محققانه ياد بگيرند علاوه بر این، عملشان نیز بايد جاذبه داشته باشد و جوانان کشورهای خود را با اين علوم آشنا کنند و سعي کنند با تربيت اسلامي، اخلاق اسلامي، روش و منش اسلامي در آنها کِشش به اسلام را ايجاد کنند.

کد خبر 2511633

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =