گناوه می تواند الگوی معماری برای دیگر شهرهای استان باشد

گناوه - فرماندار شهرستان گناوه گفت: گناوه می تواند در عرصه معماری الگویی برای شهرهای دیگر استان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالنبی یوسفی ظهر چهارشنبه در نشست با گروه معماران گناوه اظهار داشت: معتقدم رسیدن به اینکه گناوه در عرصه معماری الگویی برای دیگر شهرهای استان باشد، دور از دسترس نیست و این آمال و آرزو هم عیب نیست که ما ادعا کنیم.

وی گفت: همین نیز این دیدگاه را در مسئولان استان ایجاد کرده که نگاه ویژه‌ای هم از نظر طرح‌های عمرانی و هم توجه به شهرستان شود و قطعا در این فضا نقش شماها بسیار اثرگذار است که باید بتوانیم این بستر را فراهم کنیم.

یوسفی عنوان کرد: امیدوارم که در حوزه های شهری و اداری که با کار شما مرتبط است این فضاسازی را انجام دهند که شما بتوانید کار خود را به نحو احسن انجام دهید و مورد استقبال هم واقع شود.

وی خاطرنشان ساخت: امید است که در این کارها به ویژه شهرداری ما یکی از اصولی که به عنوان محور بر روی آن تکیه کند، این است که نقشه ها و طراحی هایی که ارائه می شود و از طریق شهرداری قرار است مجوز دریافت کند، نکات فنی در آنها لحاظ شود.

یوسفی تصریح کرد: این نکات فنی این شکلی که در واقع فضا و بستر لازم را برای معماران فراهم کند، در آن لحاظ شود که هم در دفاتر نقشه کشی این مطلب گنجانده شود و هم در تایید نقشه هایی که هست، این فضاسازی اینجا ایجاد شود.

فرماندار شهرستان گناوه در پایان گفت: امیدوارم که همه این آثار به کار اجرایی تبدیل شده و در آینده ای نزدیک شاهد نمایشگاه های شما در مرکز استان و دیگر نقاط باشیم.

 طراحی سند چشم انداز ۱۰ ساله نما ساختمان گناوه

مشاور فرماندار شهرستان گناوه نیز در این نشست اظهار داشت: خوشبختانه به مدد برگزاری این نمایشگاه در سالیان اخیر نما ساختمان ها در شهر گناوه دچار تغییرات بسیار مثبت و خوبی شده است.

حجت مرادی گفت: ما امروزه این تغییرات را به شکلی روشن در عرصه معماری ساختمان های شهر گناوه می بینیم و اینها همه در سایه تلاش و همت بالای گروه معماران گناوه تحقق یافته است.

مرادی با اشاره به گردشگر پذیر بودن شهر بندری گناوه در طول سال بیان داشت: معماری شهری می تواند یکی از توانمندی های بالای شهر گناوه در عرصه جذب گردشگر و گردشگری باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: این مهم تنها در صورتی امکان پذیر است که ما در طراحی نما ساختمان های شهر گناوه توجه بسیار و ویژه به بحث معماری بومی و اقلیمی پیشین شهر گناوه داشته باشیم.

مرادی خاطرنشان ساخت: راهبرد گروه مهندسان معماری گناوه برای سیمای شهری و طراحی های نما ساختمان ها در آینده باید همین مطلب باشد و مطمئن هستم که این توان در این گروه جوان وجود دارد.

وی تاکید کرد: نیاز است تا با مدیریت این گروه و دیگر دستگاه های اجرایی مربوطه سند چشم انداز ۱۰ ساله نما ساختمان گناوه طراحی، تهیه و به مورد  اجرا گذاشته شود.

مشاور فرماندار شهرستان گناوه در پایان گفت: گروه معماران گناوه یک بازوی توانمند در کنار مسوولان مرتبط با بحث نما ساختمان ها و شهرسازی است که باید از ایده، پیشنهاد و راهکارهای آنها در امور مربوطه استفاده شود.

برگزاری نمایشگاه با رویکردی اجرایی - اقلیمی

دبیر سومین دوره نمایشگاه تخصصی نما ساختمان گناوه نیز در این نشست اظهار داشت: رویکرد ما در زمینه آثار راه یافته به این نمایشگاه رویکردی اجرایی - اقلیمی است و در این نمایشگاه ۱۴ تن از معماران گناوه ای با ۲۰ اثر در موضوع یاد شده مشارکت دارند.

پیمان اسفندیاری گفت: امید است که در طول برگزاری این نمایشگاه گروه معماران گناوه مسئولان و اقشار مختلفی چون سال های گذشته از آن بازدید کنند.

دبیر سومین دوره نمایشگاه تخصصی نما ساختمان گناوه در پایان گفت: امیدوارم با برگزاری این نمایشگاه بتوانیم شاهد تحولات مثبتی در عرصه سیمای شهری و به ویژه نمای ساختمان در شهر گناوه باشیم.

کد خبر 2511693

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =