منابع قابل توجهي را به خراسان جنوبي اختصاص خواهيم داد

دكتر محمود احمدي نژاد در جمع مردم سربيشه تاكيد كرد: تلاش كرده ايم تا علاوه بر بودجه سال آينده در بودجه امسال نيز بخش قابل توجهي از منابع به خراسان جنوبي سرازير شود.

به گزارش خبرنگار اعزامي "مهر" به خراسان جنوبي، رئيس جمهور عصر امروز در جمع مردم شهرستان سربيشه محروميت خراسان جنوبي را از علل اصلي سفر خود به اين استان عنوان كرد و گفت: در اين استان امكانات بسيار كم است و در گذشته نيز سرمايه گذاري مناسبي در آن انجام نشده و خراسان جنوبي چهره محروميت به خود گرفته است اما اين منطقه سرمايه عظيمي در اختيار دارد كه با آن مي تواند همه مشكلات را پشت سر بگذارد.

وي افزود: سرمايه اين منطقه مردم باصفا، مومن، شجاع، انقلابي و با استعداد آن است كه هر برنامه اي براي آباداني اين منطقه با اتكا به آنان قابل اجرا خواهد بود.

رئيس جمهور با بيان اينكه تصميم دولت اجراي عدالت است تا همه كشور به صورت يكسان پيشرفت كند، لازمه اين كار را توزيع عادلانه منابع عمومي و منابع بانكها دانست و گفت: براي اولين بار دولت برخواسته از اراده شما تصميم گرفته است كه امكانات را به نسبت محروميت مناطق توزيع كند تا ظرف چند سال شاهد توازن و تعادلي درست در اين زمينه در كشور باشيم و از دورترين نقطه مرزي گرفته تا مركز كشور به صورت هماهنگ پيشرفت كند.

وي با مخاطب قرار دادن مردم محروم شهرستان مرزنشين سربيشه گفت: اين مردم عليرغم محدوديت ها و كم توجهي ها در عين محروميت همواره از مرزهاي كشور مقدس جمهوري اسلامي با قدرت پاسداري كرده اند.

احمدي نژاد افزود: بودجه سال  84 قبلا تنظيم شده بود و دست ما در بودجه امسال باز نيست اما همكاران ما تلاش كردند تا علاوه بر بودجه سال آينده در بودجه امسال نيز بخش قابل توجهي از منابع به خراسان جنوبي سرازير شود.

رئيس جمهور اجراي عدالت را يك اصلاح گري  بزرگ دانست كه همواره زياده خواهان در مقابل آن مقاومت كرده اند و گفت: دولت مي خواهد عدالت را در عرصه داخلي و بين المللي پيگيري كند و اميدواريم ملت و دولت ما با يك مجاهدت ملي تلاش كند تا پرچم عدالت به اهتزاز در آيد و ملت ما در همه جاي كشور طعم شيرين عدالت را بچشند و با اين كار به اميد خدا همه موانع، كارشكني ها و مقاومت ها درهم شكسته خواهد شد.

پيش از سخنان رييس جمهور حجت الاسلام توكلي امام جمعه شهرستان سربيشه با اشاره به سفر خود به برخي از مناطق اين منطقه و لزوم اجراي عدالت درخراسان جنوبي گفت: چندي پيش از يكي از روستاهاي دورافتاده استان عبور مي كردم كه با چند دختر روستايي مواجه شدم كه با خود كوله هايي از هيزم را حمل مي كردند از آنها پرسيدم كه به چه علتي اين كار را انجام مي دهند كه آنها در جواب گفتند فقط سالي يكبار براي ما نفت آورده مي شود.

وي خطاب به اعضاي هيات دولت گفت: مگر فرق اين دختران با دختران شهري چيست؟

نيرومند نماينده سربيشه و نهبندان نيز در سخنان كوتاهي با اشاره به بركات سفر رئيس جمهور به استان خراسان جنوبي اظهار داشت: با تصويب دولت هفت هزار واحد مسكوني از مجموع دويست هزار واحدي كه در كل كشور توسط دولت احداث خواهد شد به يمن سفر رئيس جمهور به اين استان اختصاص يافته است كه من در همين جا به نمايندگي از تمامي مردم از دولت تشكر مي كنم.

کد خبر 251671

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =