مسئول بنياد خيريه صفائيان، براي پذيرش 8 هزار كودك بي سرپرست بمي اعلام آمادگي كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، عليرضا صفائيان، پدرخوانده مرحومه " لاله و لادن "، گفت : اين بنياد آمادگي دارد مسئوليت پذيرش 8 هزار كودك بي سرپرست بمي كه بر اثر زلزله دو سال گذشته ، خانواده خود را از دست داده و همچنان بلاتكليف هستند را بر عهده بگيرد .

وي ، اين مطلب را در پي انتشار خبري در مطبوعات به نقل از رييس بهزيستي كرمان كه گفته بود امسال حتي يك ريال براي كمك و حمايت آسيب ديدگان زلزله بم پرداخت نشده و هم اكنون حدود 8 هزار كودك بي سرپرست نيازمند خدمات حمايتي دولت و سازمان بهزيستي هستند ، اعلام كرد.

پدرخوانده مرحومه " لاله و لادن " ادامه داد : ما مي توانيم در صورت آمادگي دولت جهت واگذاري مسئوليت اداره اين كودكان بي سرپرست به اين بنياد كه طي زلزله اسفبار بم والدين خود را از دست دادند، طي مدت 6 ماه مقدمات پذيرش كامل مسئوليت سرپرستي اين كودكان را تا سن 18 سالگي بدون دريافت هيچگونه كمكي از دولت بر عهده بگيريم.

وي تصريح كرد: تنها توقع ما از دولت دادن يك زمين بعنوان شهركي براي اسكان آنان با تامين امكانات اوليه آب و برق و گاز است و ما ساخت آن شهرك و تامين تمامي مايحتاج آموزشي، درماني، پوشاك، تحصيلي، و غيره تا سن بلوغ و ورود به دانشگاه آنان را عهده دار خواهيم شد و تلاش مي كنيم ميزبان خوبي براي آنان باشيم.

صفائيان گفت : براي انجام اين مهم ما تجربه لازم را با نگهداري و تربيت دوقلوهاي نادر دنيا (مرحومه لاله و لادن) در منزل شخصي به مدت 28 سال كه تا عالي ترين مدارج علمي در معتبرترين دانشگاه كشور (دانشگاه تهران) سپري كردند را به جهانيان  ثابت كرديم .

وي ، شماره تلفن 44237575 و نمابر 44244919 را براي انجام هماهنگي هاي لازم براي پذيرش اين امر خير اعلام كرد .

کد خبر 251775

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =