محاكمه صدام طنز تاريخ است// وزير نفت بايد توان برداشتن اين بار سنگين را داشته باشد// پيشنهاد ابتكاري رئيس جمهور بهانه را از دست غرب گرفت

دبير شوراي نگهبان در نماز جمعه امروز تهران محاكمه صدام حسين رييس جمهوري سابق و ديكتاتور عراق را طنز تاريخ خواند و بر ضرورت اعدام فوري وي تاكيد كرد.

به گزارش خبرنگار سياسي "مهر"، آيت الله جنتي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه تهران، در خصوص سفر رئيس جمهور به خراسان جنوبي گفت: اثر معنوي اين سفر كه بها دادن به مردم است از اثر مادي آن بيشتر است.

وي سفر مسئولان به مناطق محروم را از ابتكارات مقام معظم رهبري برشمرد و ابراز اميدواري كرد وعده هاي رئيس جمهور تحقق پذيرد. 

دبير شوراي نگهبان با اشاره به راي اعتماد مجلس به وزراي پيشنهادي از دقت نظر مجلس در اين زمينه تشكر كرد و گفت: اينكه مجلس چشم بسته وزرا را بررسي كند نه به صلاح مردم است و نه به صلاح دولت و صرفا اگر وزير پيشنهادي صلاحيت داشت آن را تائيد كند.

آيت الله جنتي با تاكيد بر لزوم معرفي هرچه سريعتر وزير نفت افزود: وزير نفت بايد توان برداشتن اين بار سنگين را داشته باشد و بتواند جلوي كارهاي زشت گذشته را بگيرد.

وي خاطرنشان كرد: به گفته عده اي در اين وزارت خانه يك امپراتوري نفت تشكيل شده بود كه خوشبختانه در همين مدت كوتاه دولت جديد بخشي از آن برچيده شده و اميدواريم وزير جديد بتواند اين وضعيت را بطور كامل از بين ببرد.

خطيب امروز نماز جمعه تهران در ادامه افزود: در حال حاضر هيات دولت تقريبا كامل شده است و ديگر وقت كار است.

وي بر دقت در صرفه جويي در منابع كشور همچنين توجه بر امر بازيافت توسط دولت و مردم تاكيد كرد.

آيت الله جنتي در بخش ديگري از سخنانش با تمجيد از تشكيل وزارت تعاون و امكان كارايي اين وزارت خانه خواستار توجه وي به آشوب هاي فرانسه اشاره كرد و آن را موجب آبروريزي غرب و فرانسه خواند و گفت: آنها كه به ناحق فرياد نقض حقوق بشر در رفتار ايران با اقليت ها يا جاسوسان يهودي را سرمي دادند امروز ديده مي شود كه مسلمانان فرانسه كه بخش عمده اي از جمعيت اين كشور را تشكيل مي دهند در بدترين شرايط بسر مي برند.

وي افزود: امروز معلوم شد كه تبعيض و نقض حقوق بشر يعني چه؛ غرب هميشه بر زشتي هاي خود سرپوش مي گذارد و يك صدم آنها را در بقيه مناطق دنيا جنجالي مي كند.

دبير شوراي نگهبان در خصوص بحث انرژي هسته اي با اشاره به تلاش غرب براي عقب نگه داشتن كشورها از اين تكنولوژي گفت: پيشنهاد ابتكاري رئيس جمهور در سازمان ملل بهانه را از دست غرب گرفت.

خطيب امروز نماز جمعه تهران در ادامه افزود: آنها مي خواهند همان بلايي كه سر عراق و ليبي آوردند سر ما بياورند و همه چيز را جمع كنند و به اين ترتيب به ايران اعتماد كنند.

وي همچنين با بازماندگان انفجارات اردن ابراز همدردي كرد.

دبير شوراي نگهبان محاكمه صدام را طنز تاريخ خواند و گفت: ما جنايتكارتر از صدام سراغ نداريم و حالا مي خواهند او را محاكمه كنند و تازه فكر مي كنند كه اعدامش بكنند يا خير.

آيت الله جنتي محاكمه چنين جنايتكاري را مسخره خواند و تاكيد كرد: اينجا انسان به ارزش و اهميت جمهوري اسلامي ايران پي مي برد كه وقتي دستگاه پهلوي سقوط كرد بدون معطلي جنايتكاران را امان نداد.

وي افزود: با هويدا در يك جلسه چهار كلمه به صورت ظاهري صحبت كردند و بعد هم بلافاصله با يك گلوله خلاصش كردند.

خطيب امروز نماز جمعه تهران در پايان تاكيد كرد: راه كار اين است و اگر اينگونه شود ديگر كسي جرات ظلم و جنايت و مردم كشي و مردم فروشي نمي كند ولي اينگونه كه با صدام رفتار مي شود ترس از جنايت از بين مي رود.

آيت الله جنتي همچنين در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران نيز به بحث بررسي سيره و سنت و رفتار پيامبر اسلام پرداخت.

دبير شوراي نگهبان  در اين خطبه به قرائت خطبه 156 نهج البلاغه در وصف پيامبر پرداخت و گفت: آن حضرت در تمام زندگي صدها برابر از غلامان عادي در برابر صاحبان خود در برابر خدا خاضع تر بود و اين الگويي است كه بايد در آينده بدان نزديك شويم.

کد خبر 251821

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =